WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Teori ve UygulamalıKoruma Tedbirleri Nedeniyle Tazminat Davaları

Ürün Kodu : 9789750258381
Sayfa Sayısı : 616
Ebat : 17x25
880,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Haksız yakalama, gözaltı, tutuklama, arama, elkoyma koruma tedbirleri ne şekilde ortaya çıkabilir? Yargılamanın yenilenmesi ve kanun yararına bozma hallerinde tazminat istenebilir mi?

Davalar ne şekilde ve hangi sürede açılır? Harca tabi midir? Görevli ve yetkili mahkeme hangisidir? Kimler dava açabilir? Velayet, vesayet altındakilerin, mirasçıların ve yabancıların durumu nedir?

Mahkeme hangi delilleri celp etmelidir? Yoksun kalınan gelir, terör tazminatı, huzur hakkı, tahliye için ödenen nakdi kefaletin faizi, esas ceza dosyasında ödenen adli para cezası ve avukatlık ücreti, haksız elkonulan araca ilişkin otopark ücreti, araçtaki değer kaybı ve çürüme bedeli, yoksun kalınan kazanç, ek ders ücreti, cezaevinde yapılan giderler, bahşişler, maaş taltifi, işçilik alacakları, oyak nema kaybı, tayın bedeli, maaş fark faizi, uçuş tazminatı, rütbe, terfi ve yurtdışı görev maaş farkları, konut ön birikim fonundan kaynaklanan kayıplar ve manevi zararlar talep edilebilir mi?

Zararı ispat yükü kimdedir? Zararın tespitinde hangi tarih esas alınır? Faiz talep edilebilir mi? Islah mümkün müdür? Taleple bağlılık kuralı geçerli midir?

Hangi hallerde görevsizlik, yetkisizlik, dilekçenin reddi, davanın reddi ve kabulü kararı verilebilir? Taraflar lehine hükmedilecek vekalet ücreti esasları nelerdir? İstinaf ve temyiz kanun yollarına başvuru şartları nedir?

Ödenen tazminatın geri alınması ve rücu şartları nedir? Koruma tedbirleri nedeniyle tazminat davasında sorun arz eden durumlar nelerdir?

Sorularının cevaplarını bu kitapta bulabilirsiniz.

Konu Başlıkları

Tazminat İstenebilecek ve İstenemeyecek Haller
Tazminat Yargılaması
Emsal Yargıtay ve Bölge Adliye Mahkemesi Kararları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.