WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Tüketici HukukundaÖn Ödemeli Konut Satış Sözleşmesi

Ürün Kodu : 9789750257544
Sayfa Sayısı : 136
Ebat : 16x24
265,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Son yıllarda hızla büyüyen ve gelişen inşaat sektörü, bu sektörde yer alan tüketicilerin ve yaşadıkları sorunların da aynı hızla artması sonucunu doğurmuştur. Gelinen aşamada, 28 Mayıs 2014 tarihinde yürürlüğe giren Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 27 Kasım 2014 tarihli Ön Ödemeli Konut Satışları Hakkında Yönetmelik kapsamında ‘Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmesi' Türk hukuk sisteminde ilk defa düzenlenerek, tüketicilerin özel hükümler yoluyla korunması amaçlanmıştır.

Sektör için son derece önemli olan Ön Ödemeli Konut Satış Sözleşmeleri, konu hakkındaki hukuki incelemelerin sınırlı sayıda olması nedeniyle, gerek sektörle ilgili hukukçular, gerekse sektörün süjeleri derinlemesine bir incelemeden uzak kalmıştır.

Bu çalışma kapsamında konu tüm yönleriyle mercek altına alınarak, gerek hukukçular gerekse de sektör için faydalı olması amaçlanmıştır. Bu doğrultuda; çalışmada ön ödemeli konut satış sözleşmesi, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve akabinde yayınlanan Ön Ödemeli Konut Satışları Hakkında Yönetmelik ile birlikte ele alınarak, özellikle uygulamada çokça karşılaşılan sorunlar ve Yargıtay kararları ışığında incelemeye sunulmuştur.

Konu Başlıkları

Ön Ödemeli Konut Satışı
Sözleşmenin Tanımı, Hukuki Niteliği, Tarafları ve Şekli
Sözleşmenin Zorunlu İçeriği
Tarafların Hak ve Yükümlükleri
Sözleşmeden Cayma ve Dönme Hakkı
Satıcının Teminat Sağlama Yükümlülüğü
Uyuşmazlıkların Çözüm Yolları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.