WhatsApp Destek
Stokta Yok

Seçkin Yayıncılık Türk Ceza Hukukunda Müsadere

Seçkin Yayıncılık
(0 Yorum)
ISBN 9789750224577
YAZAR Aysun Dalkılıç
SAYFA SAYISI 130
EBAT 16x24
Ürün Özellikleri
"Türk Ceza Hukukunda Müsadere" başlıklı bu kitapta; müsadere konusu detaylı bir şekilde açıklanmış, bu konudaki tartışmalara ve eleştirilere cevap verilmiştir. Mülkiyetin kişiden alınarak devlete geçmesini sonuçlayan müsadere, mülkiyet hakkının önemi karşısında kanunlarla açık bir şekilde düzenlenmesi ve yerinde uygulanması gereken bir kurumdur. 8u sebeple, suçla mücadelede önemli bir yere sahip olan, suçun işlenmesinin kazanç haline getirilmesini önlemeyi amaçlayan, bunun yanı sıra mülkiyet hakkının korunması bakımından uygulanması özellik arz eden müsadere, bu kitabın konusu olarak seçilmiştir.

Kitapta, müsadere kurumunun tanımı, tarihsel gelişimi, hukuki niteliği, çeşitleri, şartları, uygulanma usulü; doktrindeki farklı görüşler, karşılaştırmalı hukuktaki düzenlemeler ve Yargıtay'ın uygulaması incelenerek ortaya konulmuştur.

Konu Başlıkları

Müsadere Kavramı, Tarihsel Gelişimi ve Çeşitleri, Hukuki Niteliği, Benzer Kurumlarla Karşılaştırılması, Karşılaştırmalı Hukukta ve Uluslararası Sözleşmelerde Müsadere
Türk Ceza Kanunu'nda Müsadere
Müsadere ve İade Yargılaması ile Bu Kararların İnfazı
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.