Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Türk Ceza KanunundaUluslararası Suçlar

Ürün Kodu : 9789750216473
Sayfa Sayısı : 187
Ebat : 13x19
190,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Kitabımızda; Türk Ceza Kanunu'nun "Uluslararası Suçlar" başlığı altında düzenlenen soykırım, insanlığa karşı suçlar ve bu suçları işlemek amacıyla örgüt kurma, göçmen kaçakçılığı ve insan ticareti suçları incelenmiş, bu suçların unsurları birbirleri ile mukayeseli olarak açıklanmıştır.

Bu suçlar, Ceza Muhakemesi Hukuku ve İnfaz Hukuku açısından da incelenmiştir. Ayrıca çalışmamızda, "Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu Tasarısı Taslağı" ile ilgili bazı açıklamalara yer verilmiştir. Bu suçların örgütlü olarak işlenebilmesi mümkün olduğundan, "suç örgütü" kavramı ele alınmış ve hangi hallerde örgütün varlığından bahsedilebileceği konusunda detaylı açıklamalarda bulunulmuştur.

"Suç örgütü" kavramının Ceza Hukuku, Ceza Yargılaması Hukuku ve Ceza İnfaz Hukuku açısından son derece önem taşıdığı, sürekli kullanıldığı, bu kavram yoluyla kişi hak ve hürriyetlerinin gereğinden fazla kısıtlandığı tartışılmaktadır. Ceza Hukuku ve Ceza Yargılaması Hukuku araçlarını kullanan otoritenin, "suç örgütü" kavramı vasıtasıyla düşünce açıklama hürriyetine gereğinden fazla müdahalede bulunduğuna dair itirazlar her geçen gün artmaktadır. Bu sorunu da dikkate aldığımızı belirtmek isteriz.

Konu Başlıkları

Soykırım Suçunun ve İnsanlığa Karşı Suçların Unsurları Bakımından Değerlendirilmesi
Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti Suçlarının Unsurları Bakımından Değerlendirilmesi
Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu Tasarısı Taslağı Çerçevesinde Suçların
Değerlendirilmesi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.