WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Türk Patent ve Marka Kurumu Uygulamaları ve Yargıtay Kararları IşığındaMarka Tescil Süreci

Ürün Kodu : 9789750259982
Sayfa Sayısı : 278
Ebat : 16x24
105,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Marka ile ilgili sorunların mahkemeye taşınmadan Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde çözülmesi gerek zaman gerekse masraf açısından büyük bir kazanım sağlamaktadır. Türk Patent ve Marka Kurumu nezdindeki en zorlu itiraz süreci dahi birkaç ay içerisinde sonuçlanırken marka ile ilgili davalar yıllarca sürebilmektedir.

Bununla beraber, Türk Patent ve Marka Kurumu nezdindeki tescil yahut itiraz süreçleri, sonraki aşamaların zeminini oluşturmaktadır. Türk Patent ve Marka Kurumu nezdindeki bir işlemin dava konusu edilmesi durumunda, davanın konusu yada temeli başlangıçtaki işlemler olacaktır.
Türk Patent ve Marka Kurumu nezdindeki sürece ilişkin hukuki çalışmaların artması, daha çabuk ve ekonomik çözümler sunmakla kalmayacak, aynı zamanda davanın temelini teşkil eden işlemlerle ilgili sürecin bilinirliğini arttıracaktır.

Bu nedenle bu kitapla, Türk Patent ve Marka Kurumunun en üst karar organı olan Yeniden İnceleme ve Değerlendirme Kurulu karar ve uygulamalarını da ele almak suretiyle, Türk Patent ve Marka Kurumu nezdindeki işlemlerle ilgili süreçleri açıklamaya çalışmakta, böylece marka tescil süreci ile ilgili gerek tescil başvurusu yapmak isteyenleri, gerekse tescil sürecinden sonraki yargılama evresinde görev almak isteyenleri aydınlatmayı hedeflemektedir.

Konu Başlıkları

Marka Kavramı ve Yasal Gelişimi
Marka Başvurusu ve Karara Bağlanması, Genel Olarak Marka Tescil Süreci
Mutlak ve Nispi Red Nedenleri
Markanın Tescili ve Yenilenmesi
Rüçhan Hak
Garanti Markası ve Ortak Marka
Markanın Hukuki İşlemlere Konu Edilmesi
Marka Hakkının Sona Ermesi
Türk Patent ve Marka Kurumu, Marka Vekili
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.