WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Türkiyede Arabuluculuk Nasıl Etkin ve Başarılı Hale Gelir İngiliz ve Portekiz Uygulamaları Işığında Öneriler

Ürün Kodu : 9789750232848
Sayfa Sayısı : 154
Ebat : 16x24
280,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Arabuluculuk müessesesi tasarı halinde olduğu günlerden bu yana hukuk camiasında ciddi tartışmalara yol açmış; lehine ve aleyhine birçok görüşler ileri sürülmüştür. Arabuluculuğun Türkiye'de yerleşmesi mahkemelerin iş yükünün azalması ve davaların gereksiz yere uzayarak zaman ve masraf israfının önlenmesine hizmet edecektir. Ancak, arabuluculuğun yerleşmesi için sadece konunun kanunla düzenlenmesi ve çok sayıda arabulucunun göreve başlaması yeterli değildir. Aynı zamanda, yabancı hukuklarda yer alan örnekler ışığında Türkiye'de arabuluculuk nasıl etkin ve başarılı hale gelir sorusu ve buna yönelik tartışmalar da önem taşımaktadır.

Bu nedenle, Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi olarak 9 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Türkiye'de Arabuluculuk Nasıl Etkin ve Başarılı Hale Gelir? İngiliz ve Portekiz Uygulamaları Işığında Öneriler Sempozyumunda, Kanunun yürürlüğe girmesiyle getirilen yenilikler ve değişiklikler ile Kanunun uygulamasında yaşanılan ve yaşanılabilecek sorunlar ele alınmıştır. Böylelikle, yeni yasal düzenlemelerin nasıl yorumlanması ve anlaşılması gerektiği hususunda yol gösterici tespitler yapılmış, ufuk açan tartışmalar gerçekleşmiştir.

Konu Başlıkları

Developments In Internatıonal Medıatıon
Pıoneerıng Cedr: The Lıfe Of A Medıator And The Role Of Women In Breakıng Deadlock
The Development And Use Of Medıatıon In The Uk
Medıatıon In Portugal – Legıslatıve Advances, Practıcal Dıffıcultıes, Interplay Wıth Eu And Internatıonal Law
Tartışmalar
Arabuluculuk Kanunu'nun Değerlendirilmesi
Arabuluculuk Kanunu'nun Uygulamasında Karşılaşılabilecek Sorunlar
Ticaret Hukuku Alanında Arabuluculuk
Genel Değerlendirme – Türkiye'de Arabuluculuk Nasıl Etkin Ve Başarılı Hale Gelir?
Tartışmalar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.