WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Vergi Kabahat ve Suçları Tasarısı İstanbul Kültür Üniversitesi Ceza Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi

Ürün Kodu : 9789750258985
Sayfa Sayısı : 176
Ebat : 13x19
185,00 TL
Daha Fazla Hukuk
İyi bir vergi yaptırım hukuku sistemi, hem vergi sisteminin hukuka uygun şekilde işleyişi ve böylece vergi tahsilatı üzerinde, hem de dürüst vergi mükelleflerinin sisteme olan inançlarının, güvenlerinin ve haklarının korunmasında önemli bir etkiye sahiptir. Buna karşılık, 213 sayılı Vergi Usul Kanunu'nun vergi kabahat ve suçlarına ilişkin md.331 ve devamı hükümleri, caydırıcı olmadıkları gibi adaleti sağlamaya da uygun değillerdir. Ayrıca, düzenlemelerde, yaptırım hukukun temel ilke ve kurallarından da önemli sapmalar bulunmaktadır. Bu durumdan, dürüst vergi mükellefleri kadar, kamu geliri azalan devlet de zarar görmektedir.

Akademik bir girişim temelinde, devlet kurumları ve mükellef temsilcileri dahil ilgili kesimlerinin birlikte çalışmasıyla ortaya çıkan bu Tasarı, adil, hukukun genel ilke ve kurallarına uygun, etkili, uygulanabilir, basit, sistematik, yürürlükteki vergi usul hukuku sistemiyle uyumlu bir vergi yaptırım hukuku sistemi ortaya koymayı amaçlamaktadır.

Konu Başlıkları

Vergi Kabahatleri ve Suçları
Kabahat Türleri ve Cezaları
Kabahatlerin Cezalandırılmasında Usul
İdari Cezaların Sona Ermesi
Vergi Suçları
Suç Tipleri ve Cezaları
Suçların Soruşturma ve Kovuşturulması Usulü
Ceza Sorumluluğunun Kalkması veya Azalması
İdari Cezaların Sona Ermesi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.