WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Veri Madenciliği Yöntemleri ve R Uygulamaları Kavramlar - Modeller- Algoritmalar

Ürün Kodu : 9789750253478
Sayfa Sayısı : 254
Ebat : 16x24
29,90 TL
Daha Fazla Bilgisayar
İlk baskısı kısa sürede tükenen kitabın genişletilmiş 2. baskısında ilk baskıdan farklı olarak iki yeni bölüm eklenmiştir. Bu bölümlerden birincisi özellik seçim yöntemleridir (Bölüm 2). Bu bölümde, özellik seçimiyle ilgili güncel filtreleme algoritmalarından bazıları sunulmuştur. İkinci bölüm ise son yıllarda oldukça popüler çalışma alanlarından birisi olan ikili kümeleme (biclustering) yöntemleri ile ilgilidir (Bölüm 6). İkili kümeleme yöntemlerin gen verilerinde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmasından dolayı bu bölüm gen analizleriyle ilgili çalışan araştırmacılar için temel teşkil edecektir.

Kitap, özellikle İstatistik, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, İşletme, Ekonometri ve Biyoistatistik gibi bölümlerde gerek lisans gerekse lisansüstü okutulan "Veri Madenciliği" dersinin içeriğine uygundur. Kitap, bu alanlara ek olarak büyük veri analizi, biyoinformatik, resim işleme gibi alanlarında çalışan araştırmacılar için de yardımcı kaynak niteliğindedir.

Bu kitap öğrenciler ve araştırmacılar tarafında anlaşılması kolay bir dille yazılmıştır. Veri madenciliği algoritmaları adım adım verilerek uygulamalarla birlikte desteklenmiştir. Elde çözümü yapılan her bir örneğin, R ortamında da çözülmesi ve yorumlanmasıyla konuların daha iyi bir şekilde anlaşılması hedeflenmiştir.

Konu Başlıkları

Özellik Seçim Yöntemleri
Sınıflandırma Yöntemleri
Sınıflandırma Kalitesinin Ölçümü
Birliktelik Kuralları
Kümeleme Yöntemleri
Kümeleme Kalitesinin Ölçümü
İkili Kümeleme (Biclustering) Algoritmaları
İkili Kümeleme Değerlendirme Ölçüleri
Gen Verileri
R Uygulamaları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.