WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Yargıtay Kararları ÇerçevesindeHırsızlık Suçu

Ürün Kodu : 9789750241420
Sayfa Sayısı : 343
Ebat : 16x24
455,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Kişilerin mallarının hukuki yaptırımlarla güvenceye alınması ihtiyacı, yalnızca özel hukukta değil, bir kamu hukuku dalı olan Ceza Hukukunda da düzenlemeler yapılmasını gerektirmiştir. Türk Ceza Kanunu özelinde, kişilerin malvarlıklarının cezai yaptırımlarla korunması "Malvarlığına Karşı Suçlar" başlığı altındaki hükümler ile gerçekleştirilmiştir. Malvarlığına Karşı Suçlar arasındaki ilk ve en yaygın suç ise 141. Madde ile 147. Madde arasında düzenlenmiş olan hırsızlık suçudur.

Bu eserde hırsızlık suçu, hiçbir önemsiz bilgiye yer verilmeyerek ve mümkün olduğu kadar çok Yargıtay kararı kullanılarak açıklanmış; böylece söz konusu eser hırsızlık suçu açısından başvurulacak bir referans kitabı olarak hazırlanmıştır.

Hem eserin hacminin gereksiz biçimde artmaması hem de okuyucunun kısa bir göz atma ile istediği bilgiye kolaylıkla ulaşabilmesi gayesiyle, eserde kullanılan 801 adet Yargıtay kararının her birinde anlatılmak istenen ana hususlar kısaca özetlenerek aktarılmıştır.

Uygulamacıların bu eserden maksimum faydayı edinebilmeleri, ayrıca Yargıtay'ın görüş değiştirdiği eski içtihatlarla hatalı yönlendirilmemeleri amacıyla, eserde hırsızlık suçu ile ilgili her durum için en güncel içtihatların kullanılmasına özen gösterilmiştir. Ayrıca söz konusu eserin bir uygulama kitabı olmasından dolayı, konular ile ilgili ayrıntılı doktrinsel tartışmalara girmekten özellikle kaçınılmıştır.

Hırsızlık suçu ile ilgili gerekli ve nitelikli bilgiyi öz bir anlatımla sunmaya çalışan bu eserin, konuyla ilgilenen herkese yol gösterici ve faydalı olması yegane dileğimdir.

Konu Başlıkları

Hırsızlık Suçunun Özellikleri
Hırsızlık Suçunun Benzer Suçlarla Karşılaştırması
Hırsızlık Suçunun Basit Hali ve Cezasını Ağırlaştıran Halleri
Hırsızlık Suçunun Cezasını Azaltan Durumlar
Hırsızlık Suçunda Yaptırım – Zamanaşımı – Müsadere
Hırsızlık Suçunun Özel Görünüş Şekilleri
Malvarlığına Karşı İşlenen Suçlarda Ortak Hükümler
Hırsızlık Suçunda Yargılama Kriterleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.