Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Yargıtayda Dosyanız mı Var

Ürün Kodu : 9789750235412
Sayfa Sayısı : 144
Ebat : 13x19
170,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Beşinci basımı gerçekleşen bu kitapçık, konusunda bir ilk olup, Yargıtay'da dosyası bulunan avukatlara Yüksek Mahkemedeki yargılama süresince dikkat etmeleri gereken hususları kısaca anlatmaktadır.

Yargıtay kararlarına istatistiki açıdan baktığımızda, neticelenen nihai kararların ağırlıklı olarak onama şeklinde verildiği görülmektedir. Bir hukukçu olarak yerel mahkeme kararının hatalı olduğu konusunda ısrarlıysanız, bu hususu sözle anlatmak açısından Yargıtay'da yapılacak olan duruşma sizin için son fırsattır.

Yargıtay'da yapılan duruşmada en etkili yöntem, karmaşık olan bir hukuki konuyu basit cümlelerle heyete anlatma sanatıdır. Yargıtay Hukuk Daireleri tarafından yapılan duruşmada, katılan taraflara sadece bir kez söz hakkı verileceğinden, heyetin not almasını sağlayacak nitelikte etkili bir konuşma yapılmalıdır.

Savunacağınız bir konuya öncelikle kendinizin inanması gerekir. Siz inanmazsanız, karşı tarafı hiçbir zaman inandıramazsınız. Yargıtay'daki duruşmada haklı olduğunuzu ortaya koymalı ve heyeti ikna etmelisiniz.

Bu kitapta, yukarıda kısaca bahsedilen konular ile beraber duruşma öncesi ve sonrasında dikkat etmeniz gereken hususlar, yıllardır Yargıtay'da kapsamlı çalışmalar yapmış olan Av. Ahmet Cemal RUHİ tarafından pratik ipuçlarıyla anlatılmıştır.

Konu Başlıkları

Bir Dosyanın Yargıtay’daki Serüveni
Dosyaya Etkili Dilekçe Sunulması
Yargıtay’da Yapılacak Duruşmaya Katılma
Yargıtay Safhasında Dosyaya Etkili Müdahalede Bulunulması
Dosyanın Öncelikli Olarak İncelenmesinin Temini
Bilginin Önemi
Tüm Yasal Yolların Kullanılması
Mesleğe Yeni Başlamış Arkadaşlara Bazı Tavsiyeler
Hiçbir Zaman Ümitsiz Olmayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.