WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayınevi Fikri Mülkiyet Hukuku

Ürün Kodu : 9789750272424
Sayfa Sayısı : 504
Ebat : 16x24
140,00 TL
140,00 TL
%0 İndirim
Daha Fazla Hukuk
Kitap, fikri mülkiyet hukukuna ilişkin temel bilgileri içermektedir. Ders kitabı formatında kaleme alınan kitap, hukukçuların yanı sıra fikri mülkiyet hukukuna ilgi duyan meslek birliklerinin çalışanları ile edisyon şirketi ve telif ajansı çalışanları, marka-patent vekili, mimar, mühendis, işletmeci, iktisatçı, tasarımcı ve yazılımcı gibi tüm kesimlere hitap etmektedir. Kitap, fikri mülkiyet hakları konusunda bilgi edinmek isteyen her kesimin başvurabileceği bir bilgi kaynağı olduğundan, bu amaca uygun olarak, doktriner tartışmalardan özenle kaçınılmış ve hukukçu olmayanların da anlayacağı bir dilin kullanılmasına özen gösterilmiştir.

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu (FSEK) ile 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu (SMK) esas alınarak kaleme alınan kitapta, gerek telif hakları ve gerekse sınai haklarla ilgili tüm konular incelenmiştir.

Bu baskıda yeni çıkan eserler ile Yargıtay'ın önemli kararları esere işlenmiştir. Yine link verme, simülasyon patenti ve standart esas patent gibi kavramlar açıklanmıştır.

Konu Başlıkları
Fikir ve Sanat Eserleri
Marka
Patent
Faydalı Model
Tasarım
Coğrafi İşaret
Geleneksel Ürün Adı
Yeni Bitki Çeşidi
Entegre Devre Topografyası
Ticaret Unvanı ve İşletme Adı
Alan Adı
Haksız Rekabet
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.