WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu Kapsamında Kaçakçılık Suçları

Ürün Kodu : 9789750267710
Sayfa Sayısı : 224
Ebat : 16x24
120,00 TL
Daha Fazla Hukuk
"5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu Kapsamında Kaçakçılık Suçları" isimli bu kitapta, yeni uyarlamalar çerçevesinde 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamına giren suçlar incelenmiştir.

Çalışma içerisinde KMK'da yer alan tanımlar ile yine kanun hükümleri ile doğrudan ilgisi olan kavramlara yer verilmiş olup, bu bağlamda diğer ilgili mevzuat hükümleri içerisinde de tanımlanan bu kavramlar tüm açılardan incelenip açıklanmıştır. Kitapta, eskiden bu yana yoğun tartışmalara neden olan ve TCK'ndaki teşebbüs kurumunun uygulanabilirliğini etkisiz hale getiren KMK'nın 3/21. madde içeriği de masaya yatırılmıştır. Bu konuda yazarla benzer görüşe sahip öğretideki diğer görüşler ile bağlantı kurularak KMK 3/21. madde içeriği eleştirilmiş ve doktrinsel değerlendirmeler ışığında günümüzde olması gerekenin, teşebbüse ilişkin TCK hükümlerinin kaçakçılık suçlarına da uygulanması gerektiği açıklanmaya çalışılmıştır.

Kitapta sayılan suç fiillerinin tam anlamıyla anlaşılması için suçlar ile ilgili kavram ve ibarelerde titizlikle ele alınıp incelenmiş, okuyucular için öğretideki farklı görüşlere bolca yer verilmiştir. Ayrıca yine bazı fıkra içeriklerinde değişiklik/ekleme yapılabilecek durumlar ile Anayasa'ya ve kanunilik ilkesine aykırı olabilecek durumlar tüm yönleriyle tartışılmaya çalışılmıştır.

Kitapta, konularla doğrudan ilgisi olan yüksek yargı kararlarına yine ilgili konu başlığı altında yer verilerek derinlemesine değerlendirmeler yapılmış ve uygulamada gerçekleşen hukuki ihlallere dikkat çekilmiştir. Uygulamadaki sorunlara ve hukuka aykırı kararlara yanıtlar getiren bu kitap, içerisindeki güncel yargı kararlarıyla uygulayıcı okuyucular için de başvuru kaynağı özelliği taşımaktadır.

Kitabın bu baskısı ise, önceki baskının gözden geçirilmiş ve KMK'ya 7242 sayılı Kanun'la getirilen değişiklik çerçevesinde genişletilmiş halidir.

Konu Başlıkları

Kaçakçılık Kanunu Kapsamında Suçlar
Gümrük Kanunu'na Muhalefet ile Oluşan Suçlar ve Kabahatler
5015 Petrol Piyasası Kanunu'na Muhalefet ile Oluşan Suçlar ve Kabahatler
İthalat Kaçakçılığı Suçları
Transit, Geçici İthalat ve Dahilde İşleme Rejim Kaçakçılığı
İhracat Kaçakçılığı Suçları
İthali veya İhracı Yasak Eşya
Akaryakıt (Petrol) Kaçakçılığı Suçları
Tütün Mamulleri (Yaprak Sigara Kağıdı, Kıyılmış Tütün, Makaron, Sigara) Kaçakçılığı
Ulusal Marker
Etil Alkol, Metanol, Alkollü İçki Kaçakçılığı Suçları
Bandrol, Etiket, Holagram, Pul, Damga veya Benzeri İşaretlerin Taklitlerini İmal veya Yurda Sokma Suçları
Türk Ceza Kanunu'nda Düzenlenen Örgüt, Resmi
Özel Belgede Sahtecilik Suçları
Türk Gümrük Mevzuatı
Gümrük Rejimi Düzenlemeleri
Suça Teşebbüs, Suçun Kanuniliği, Suçların İçtimaı, Suça İştirak
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.