WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Açıklamalı - İçtihatlı Genel Sağlık Sigortası Sağlık ve Tedavi Yardımı

Ürün Kodu : 9789750212864
Sayfa Sayısı : 742
Ebat : 16x23
845,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Kitap, başta 5510 sayılı Yasa olmak üzere, ilgili yönetmelikler yanı sıra Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) ve Tedavi Uygulama Tebliği (TUT) hükümleri çerçevesinde ‘Genel Sağlık Sigortası' alanında hemen her konuyu kapsayacak şekilde geniş tutulmuştur.

Anayasamızın 56. maddesinde yer alan "Sağlık hizmetlerinin yaygın bir şekilde yerine getirilmesi için kanunla genel sağlık sigortası kurulabilir" hükmüne göre hazırlanan genel sağlık sigortasına ilişkin düzenleme, sağlık hizmetlerinden yararlanacakları ilgilendirdiği gibi aynı zamanda sağlık alanında hizmet veren sağlık hizmeti sunucuları ile tüm eczacılar, sağlık çalışanları ile sağlık sektöründe faaliyet gösteren diğer kişileri de yakından ilgilendirmektedir.

Kitabın birinci bölümünde genel sağlık sigortası uygulamasına yönelik açıklamalara yer verilmişken, ikinci bölümde sağlık ve tedavi kapsamında yargı organlarınca sonuçlandırılan karar örnekleri ele alınmıştır. Kitabın üçüncü bölümünde ise sağlık hizmeti sunucuları ile sigortalılar ile diğer ilgili kişilerce, genel sağlık sigortası kapsamında en çok başvurulacak mevzuat, değişiklikleri ile birlikte işlenmiştir.

Konu Başlıkları

5510 Sayılı Kanun
Genel Sağlık Sigortası İşlemleri Yönetmeliği
Devlet Memurları Tedavi Yardımı Yönetmeliği
Sağlık Uygulama Tebliği
Tedavi Uygulama Tebliği
Kamu Personelinin Genel Sağlık Sigortası Kapsamına Alınması Hakkında Tebliğ
Yurtdışı Tedavi Esasları
Fatura Bedellerinin Ödenmesi
Tedavi Katılım Payı Uygulaması
Yargı Kararları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.