WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Açıklamalı - İçtihatlı İmar Kanunu Mevzuatı ve Uygulaması Kıyı Kanunu ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik - Yeni Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği

Ürün Kodu : 9789750268519
Sayfa Sayısı : 1472
Ebat : 17x25
1.625,00 TL
Daha Fazla Hukuk
İnsanların refah ve mutluluğu için çalışan, ülke ve bölge planlaması ile ilgili olarak fiziksel, ekonomik, sosyal, teknik, tarihsel, mali, hukuki ve estetik koşullar arasında en uygun düzeni arayan bilim dalı "şehircilik" olarak adlandırılmaktadır. Bu bilim dalı; ekonomik, sosyal, kültürel ve diğer nedenlerle şehirleşmenin sağlıksız bir şekilde büyümesinin önüne geçilmesi için öncelikle doğru ve hızlı bir planlamayı öngörür. Öngörülen bu planlamaların da mutlak surette bir yasal disiplin içinde yapılması gerekmektedir. Bu nedenle, düzenli yaşam alanları oluşturarak, sürdürülebilir bir kentleşmenin sağlanabilmesi için getirilen hukuki düzenlemeler imar mevzuatını oluşturur.

Bu kitapta, 3194 sayılı İmar Kanunu'nun güncellenmiş hali yargı kararları ile uygulamadaki bilgi ve deneyimler de göz önünde bulundurularak maddeler halinde açıklanmıştır. Kitapta ayrıca, yasayla yakından ilintili bulunan Kıyı Kanunu da açıklamalı olarak yer almıştır. Öte yandan yeni baskıda; güncel yargı kararları, ilgili genelge ve yönergeler ile yasaya ait ikincil mevzuata ait tüm yönetmelikler de kitaba ilave edilmiştir.

Konu Başlıkları

Afet Riski Altındaki Alanlar
Plan Yapımı
Planlı Alanlar – Plansız Alanlar
Arazi ve Arsa Düzenlemesi
İskân
Deprem Bölgeleri
Yapı Denetimi
Çevre Düzeni
Binalarda Enerji Performansı
Kentsel Dönüşüm Kanunu
Kıyı Kanunu
Deprem Yönetmeliği
Güncel Yargı Kararları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.