WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Açıklamalı, İçtihatlı, Örnekli Sermaye Şirketlerinde ve Kooperatiflerde Pay Defteri -Pay ve Pay Senedi

Ürün Kodu : 9789750269318
Sayfa Sayısı : 839
Ebat : 16x24
930,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Pay defteri, anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler ile kooperatifler tarafından tutulması zorunlu olan, ciltli ve sayfaları müteselsil sıra numaralı bir ticari defterdir. Pay defterinin tutulmaması ve saklanmaması halinde 73.000 TL'ye kadar adlî para cezası uygulanmaktadır.

Dr. Soner ALTAŞ tarafından kaleme alınan bu eserde, sermaye şirketleri ile kooperatifler tarafından tutulacak pay defterine ve bu deftere kaydı gereken paylar ile pay senetlerine dair bilinmesi gereken hususlar detaylı olarak ele alınıp incelenmekte ve bölüm sonlarında konuya ilişkin yüksek yargı kararlarına yer verilmektedir.

Kitapta, ayrıca, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve Ticari Defterlere İlişkin Tebliğ hükümleri ışığında ALTAŞ tarafından hazırlanan pay defteri örneğini ve kayıt kurallarını bulabilir; anonim ve limited şirket ayrımı bazında ele alınan pay defteri kayıtlarına ilişkin uygulama örneklerinden, muhtelif durumlarda pay defterine nasıl kayıt yapılacağını aşama aşama görebilirsiniz.

Yine, içeriği ve tasarımı Yazar tarafından hazırlanıp yasal tescil ile koruma altına alınan pay defterini de bu eserle birlikte edinebilir ve anılan defterin kullanımında bu eserden faydalanabilirsiniz.

Konu Başlıkları

Anonim Şirket
Limited Şirket
Sermayesi Paylara Bölünmüş Komandit Şirket
Kooperatif
Pay Defteri
Pay Senedi
İlmühaber
Sermaye Artırımı
Sermaye Azaltımı
Pay Devri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.