WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Avukatlar Hakkında Suç ve Disiplin Hukuku Avukatlık Kanunu Değişikliğine Göre Güncellenmiş ve Genişletilmiş

Ürün Kodu : 9789750264528
Sayfa Sayısı : 328
Ebat : 16x24
158,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Uygulamada, avukatlar hakkında ceza ve disiplin soruşturma ve kovuşturmalarının varlığı bilinmektedir. Gerek ceza gerekse disiplin soruşturmalarının muhatabı olan avukatın ne denli kaygıya düştüğünden kuşku yoktur.

Özellikle mesleğe yeni başlamış meslek mensuplarının tereddüt ve yanılgılarını gidermek amacıyla hazırlanan kitap; ceza soruşturma ve kovuşturması, avukatların işledikleri görev suçları, disiplin işlem ve cezaları konularını işlemektedir. Okuyucunun konu hakkında daha fazla ayrıntıya sahip olması için "Avukatlık Kanunu ve Meslek Kurallarına İlişkin Disiplin Kurulu Kararları" da kitapta yer almaktadır.

Kitabın yeni baskısında; 11.7.2020 kabul tarihli 7249 sayılı "Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"la yapılan değişiklikler kitaba işlenmiş, güncel Yargıtay kararlarının yanı sıra disiplin hukuku yönünden idare mahkemelerine yapılan başvurular üzerine ilgili Danıştay ve Bölge İdare Mahkemelerince verilmiş en yeni kararlar ek bölüm olarak kitaba eklenmiştir.

Konu Başlıkları

Ceza Soruşturma ve Kovuşturması
Avukatların İşledikleri Görev Suçları
Disiplin İşlem ve Cezaları (1136 sayılı kanun M. 134–162)
Avukatlık Kanunu ve Meslek Kurallarına İlişkin Disiplin Kurulu Kararları
Disiplin Soruşturma Kararları Yönüyle İdari Yargı Kararları
Avukatlık Ücreti İle İlgili Yargı Kararları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.