WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Borçlar Hukuku Genel Hükümler

Ürün Kodu : 9789750266928
Sayfa Sayısı : 360
Ebat : 16x24
155,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Türk borçlar hukukunun genel hükümlerinin ele alındığı bu çalışma, 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu esas alınarak hazırlanmıştır. Yüksekokullarda, meslek yüksekokullarında ve hukuk fakültesi dışındaki fakültelerde öğrenim gören öğrenciler için öncelikle faydalı olacağını düşünülen bu eser, hukuka ilgi duyan herkesin istifade edebileceği niteliktedir. Eser, özellikle kamu kurumlarında görev almayı düşünen öğrenciler bakımından bir sınava hazırlık kaynağı niteliğini de haizdir.

Türk borçlar hukukunun temel ilke ve müesseselerini ihtiva eden bu eserde, konuların daha iyi anlaşılabilmesini sağlamak amacıyla çokça Yargıtay kararına ve örnek olaya yer verilmiştir.

Yeni baskıda; bazı konularda doktrindeki tartışmalı hususlara dikkat çekilmiş, çoğunluk ve yargı kararlarında benimsenen görüşün yanı sıra diğer görüşlere de kısaca değinilmiştir. Ayrıca konuların anlaşılması bakımından örnek sayısı arttırılmıştır. İlk baskıdan sonra yayımlanan eserler ve mevzuatta meydana gelen değişiklikler de ayrıca değerlendirilmiştir.

Konu Başlıkları

Borçlar Hukukunun Tanımı, Konusu ve Kaynakları
Borçlar Hukukunun Temel Kavramları
Borçların Kaynakları
Haksız Fiilden Doğan Borçlar
Tazminat ve Tazminatın Hesaplanması
Sebepsiz Zenginleşmeden Doğan Borçlar
İfa
Alacaklının Temerrüdü
Borca Aykırılık Hâlleri
Borç İlişkisinin ve Borcun Sona Ermesi, Zamanaşımı
Borçların Üçüncü Kişilere Etkileri ve Borç İlişkilerinde Özel Durumlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.