WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Çocuklara Ait Kişisel Verilerin Türk Medeni Kanunu ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Korunması

Ürün Kodu : 9789750272066
Sayfa Sayısı : 198
Ebat : 16x24
310,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Çocuklar; yaşları, hayat tecrübelerinin yetersizliği gibi sebeplerle hem maddi hem de manevi olarak korunmaya muhtaç durumdadırlar. Çocukların koruyuculuğunu üstlenen ana baba, çocuğun hem maddi bütünlüğünün hem de manevi bütünlüğünün korunması için gerekli olan çabayı göstermelidir. Çocukların manevi bütünlüğünün korunması sağlıklı ve topluma yararlı bireyler olarak yetişebilmeleri bakımından büyük öneme sahiptir. Çocukların kişisel verileri yeterli olarak korunamadığında çocuk çeşitli saldırılara maruz kalabilecek ve bu durum hem fiilin gerçekleştirildiği dönemde hem de yetişkinlik döneminde kişiliğini etkileyecek derin izler bırakabilecektir. Bu bakımdan çocukların kişisel verilerinin korunması büyük öneme sahiptir.

Çalışmada çocukların kişilik değerleri, ana babanın sahip olduğu velayet hakkı çerçevesinde çocuğun korunması için yerine getirmeleri gereken sorumlulukları, çocukların kişisel verileri ve bu verilerin nasıl korunabileceği üzerinde durulmuştur. Kitap aynı zamanda kişilerin bu konuda bilinçlenmelerine ve çocukların ebeveynlerine karşı hukuki haklarını savunmalarını sağlayacak bilgileri kapsamaktadır.

Konu Başlıkları

Çocuk Kavramı, Çocuk Üzerinde Sahip Olunan Velayet Hakkı, Çocuğun Ehliyeti ve Kişilik Değerleri
Kişisel Veri ve Kişisel Veri Kavramı İle İlgili Temel Açıklamalar
Çocuklara Ait Kişisel Veriler, Bu Verilere Yönelik Saldırılar ve Bu Saldırılara Karşı Başvurulabilecek Hukuki Yollar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.