WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Çözümlü - AçıklamalıCeza Muhakemesi Hukuku Pratik Çalışma Kitabı

Ürün Kodu : 9789750272240
Sayfa Sayısı : 688
Ebat : 16x24
186,00 TL
Daha Fazla Hukuk
İlk basıda da belirtildiği üzere; Çözümlü-Açıklamalı Ceza Muhakemesi Hukuku Pratik Çalışma Kitabı, teorik bilgilerin pratiğe aktarılabilmesinde ve ceza muhakemesi mevzuatının isabetli yorumlanabilmesinde, özellikle öğrencilere ve mesleki sınavlara hazırlananlara yardımcı kaynak olması amacıyla hazırlanmıştır.

Kitabın bu basısında yeni olay ve test sorularına ve cevaplarına yer verilmiştir.

Ayrıca ilk defa bu basıda, üçüncü bölüm altında, çözülmemiş olaylara ve açıklamasız test sorularına da yer verilmiş bulunmaktadır. Söz konusu olaylar ve sorular kendi içlerinde çözümlü olanları ile benzer şekilde tasnif edilmiştir.

Bir önceki basıdaki üçüncü bölüm ise, geliştirilmiş şekilde, bu basıda dördüncü bölüm olarak yer almaktadır.

Bu arada, özellikle 2021 yılı Temmuz ayında yürürlüğe girmiş olan 7331 ve 7333 sayılı Kanunların ceza muhakemesi hukuku alanında öngördüğü değişiklikler göz önünde bulundurulmak suretiyle, önceki basılarda yer alan soruların cevapları ve cevaplar bağlamında yapılan açıklamalar da güncellenmiştir.

Kitabın kullanımı ile ilgili bir hatırlatma olarak, gerek metin içinde gerekse dipnotlarda, pozitif metinlere atıflarda; Anayasa, ilgili kanun, yönetmelik gibi düzenlemelerin tam veya kısa adı zikredilmektedir. Temel kanun olarak sıkça referans gösterilen CMK'ya atıf yapmak gerektiğinde ise, kanun adı zikredilmeksizin doğrudan madde numaralarına yer verilmiştir. Bu nedenle, başka bir mevzuat hükmüne izafe edildiği açık değilse, örneğin (m. 1) şeklindeki atıfla kastedilen pozitif metin, CMK olarak anlaşılmalıdır.

Konu Başlıkları

Çözümlü Olaylar
Çözümlü Açıklamalı Test Soruları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.