WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Fikri Haklara Saldırı ve Üç Kat Tazminat Sorunu - Pozitif Hukuk Dizisi -

Ürün Kodu : 9789750269721
Sayfa Sayısı : 240
Ebat : 15x21
335,00 TL
Daha Fazla Hukuk
"Fikri Haklara Saldırı ve Üç Kat Tazminat Sorunu" adlı bu eserimiz, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na göre manevi ve mali hakları saldırıya uğrayan hak sahibinin başvurabileceği hukuki koruma yöntemlerinden birini incelemek üzere ele alınmıştır. Pek çok güncel Yargıtay, bölge adliye mahkemesi ve ilk derece mahkemesi kararları ile birlikte öğretideki görüşler konumuz kapsamında incelenmeye çalışılmıştır. Çalışma konumuz incelenirken Kanun'da düzenlenen diğer hukuk davalarına da genel olarak yer verilmiştir.

Dizi Hakkında:

İnsan olan her yerde az veya çok bir çekişme, çekişme olan her yerde ise kurallara bağlanmış bir düzen, yani hukuk vardır. Hukuksal sorunların türü ve sayısı; değişen dünya düzeni, küresel nüfus artışı, bilim ve teknolojinin ilerlemesi gibi nedenlerle hızla artmaktadır. Artan iş yükü ve karşılaşılan problemlerin çeşitliliği, birçok işi aynı zaman dilimine sığdırmak zorunda olan hukukçular için zaman yönetiminin değerini daha çok arttırmaktadır.

"Pozitif Hukuk Dizisi", uygulamada aktif olarak görev yapan kişilerin (hâkim, avukat, bilirkişi, konkordato komiseri, icra müdürü) karşılaşacakları hukuksal problemlerin çözümü için gerekli bilgileri içeren; açıklamalar, uyarılar, seçme içtihatlar ve uygulama örneklerinden oluşan bir el kitabı dizisidir. Bu dizinin amacı, hukuk uygulayıcılarının gereksiz ayrıntılara boğulmadan bilgiye en kısa sürede ulaşabilmesini sağlamaktır.

Konu Başlıkları

Korunan Menfaat
Saldırının ve Etkilerinin Ortadan Kaldırılması Davası
Varsayımsal Sözleşme Bedeli
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.