WhatsApp Destek

Seçkin Yayıncılık Finansal Kiralama Sözleşmesinin Sona Erme Nedenleri ve Sonuçları

Seçkin Yayıncılık
(0 Yorum)
140,00 TL
ISBN 9789750250385
YAZAR Yusuf Özdoğru
SAYFA SAYISI 159
EBAT 16x24
Ürün Özellikleri
Ülkemizde ve Dünya uygulamasında ‘'leasing'' kavramıyla da bilinen finansal kiralama günümüzde sıklıkla başvurulan önemli finansman yöntemlerinden birini oluşturmaktadır.

Kitabın ana konusunu finansal kiralama işleminin yapıldığı sırada kiracı ve kiralayan arasında akdedilen finansal kiralama sözleşmelerinin sona erme halleri ve bunun sonuçları oluşturmaktadır.

Kitapta, 6361 sayılı Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu'nun (FFFK) hükümleri temel alınmış ve yine yeri geldikçe sona ermeye ilişkin mülga 3226 Finansal Kiralama Kanunu(FKK) ile 6361 sayılı FFFK arasındaki farklar da ele alınarak konuyla bağlantılı öğretideki görüşler ve yargı kararları da irdelenmiştir.

Kitapta, konunun daha net anlaşılmasını sağlayacak olan finansal kiralama kavramı, finansal kiralama sözleşmesinin unsurları, sözleşmenin şeklinin yanı sıra sona erme halinde belirleyici bir rol üstlenen sözleşmenin tescil ve şerhinin nasıl yapılacağı ve finansal kiralamanın sürekli borç ilişkisi doğurması gibi bazı temel hususlar da izah edilmektedir.

Konu Başlıkları

Terminoloji, Finansal Kiralama Kavramı, Finansal Kiralamanın Tarihsel Gelişimi Finansal Kiralama Sözleşmesinin Tanımı, Unsurları, Şekli, Tescili ve Şerhi, Sözleşmeye Uygulanacak Hükümler
Finansal Kiralama Sözleşmesinin Kendiliğinden Sona Erme Nedenleri ve Kendiliğinden Sona Ermenin Sonuçları
Finansal Kiralama Sözleşmesinin Taraflardan Birinin Feshiyle Sona Erme Nedenleri ve Sona Ermenin Sonuçları
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.