WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Finansal Tablolar Analizi

Ürün Kodu : 9789750263736
Sayfa Sayısı : 248
Ebat : 16x24
195,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Kitap güncellenmiş 5. baskısını yapmıştır. Finansal tablolar analizi, işletmelerin mali durumunun ve faaliyet sonuçlarının, finansal açıdan yeterli olup olmadığını saptamak ve geleceğe yönelik tahminlerde bulunabilmek amacıyla, finansal tablolarda yer alan hesaplar arasındaki ilişkilerin ve bunların yıllar içindeki gelişimlerinin incelenmesidir.

İşletmelerin çeşitli paydaşları vardır. Bu paydaşlar işletmelerin finansal yapılarını yakından takip etmek isterler. İşletmeye yatırım yapanlar yaptıkları yatırımlarının kârlılığını, gelecekte işletmenin durumunun nasıl olacağını görmek isterler. Kredi kurumları, müşteriler, tedarikçi firmalar gibi diğer paydaşlarda kendi çıkarlarının gerektirdiği noktalarda işletmeyi tüm ayrıntısıyla tanımak isterler. Bu nedenle hem işletmeler hem de paydaşları kendi bakış açılarına göre finansal analiz yaparlar.

Bu kitapta finansal tablolar analizi ile ilgili genel konular incelenmekte ve temel finansal analiz teknikleri anlatılmaktadır. Kitabın ekinde SMMM Staja Hazırlık Sınavı için çözümlü 150 test sorusu bulunmaktadır.

Konu Başlıkları

Finansal Tablo Kavramı
Tekdüzen Muhasebe Sisteminde Finansal Tablolar
Genel Olarak Finansal Tablolar Analizi
Finansal Tablolar Analizi Teknikleri
Karşılaştırmalı Tablolar Analizi (Yatay Analiz)
Yüzde Yöntemi İle Analiz (Dikey Analiz)
Eğilim Yüzdeleri Yöntemi ile Analiz (Trend Analizi)
Oran Analizi (Rasyo Analizi)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.