WhatsApp Destek

Seçkin Yayıncılık Haciz Yolu ile Takipte AçılanTasarrufun İptali Davasında İspat Güncel Yargıtay Kararları ve Dava İncelemeleri Eklenmiştir.

Seçkin Yayıncılık
(0 Yorum)
115,00 TL
ISBN 9789750265860
YAZAR Elifgül Yalçın
SAYFA SAYISI 102
EBAT 16x24
Ürün Özellikleri
Eserde davada uygulama alanı bulan ispata ilişkin genel kurallar ve tasarrufun iptali davasını düzenleyen hükümlerde yer alan ispat kuralları çerçevesinde tarafların gerçekleştireceği ispat faaliyetleri ortaya koyulmuştur.

Tasarrufun iptali davasını düzenleyen hükümlerde iptale tabi tasarruflar, tasarrufların hangi koşullarda iptal edilebileceği, tasarrufu gerçekleştiren borçlu ve lehine tasarrufta bulunulan üçüncü kişinin tasarrufun iptali sonucundan nasıl kurtulabileceği gösterilmiştir. Kitapta öncelikle bu hükümler açıklanmıştır. Ardından Yargıtay kararları ile ispat kurallarının nasıl uygulandığı örneklendirilmiştir.

Tasarrufun iptali davası Yargıtay kararları ile şekillenmiş bir dava olduğundan Yargıtay'ın bu alandaki yerleşmiş içtihatları ile davanın kendine özgü yanları da tartışılmıştır.

Davanın aşamalardaki gelişimini göstermek ve uygulamacılara destek olmak adına son bölümde örnek davaların incelemelerine yer verilmiştir.

Konu Başlıkları

Genel Olarak Tasarrufun İptali Davaları
İspat Hukukunun Temel Kavramları
Haciz Yolu İle Takipte Açılan Tasarrufun İptali Davalarında İspat Faaliyeti
Dava İncelemeleri
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.