WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Hakaret, Tehdit, Terk, Şantaj, Huzur Bozma, Hakların Engellenmesi, Çevre, İmar, İhale, Tefecilik Suçları BAM 6.CD Kapsamındaki Suçlar - 2 TCK 106&131 VE 181&242 Maddeler

Ürün Kodu : 9789750265754
Sayfa Sayısı : 391
Ebat : 16x24
99,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Bu kitapta;

Hakaret suçu başta olmak üzere TCK 106-131 ve 181-242 maddelerde tanımlanan Bölge Adliye Mahkemesi 6. Ceza Dairesi'nin görevi kapsamındaki suçlara ayrıntılı şekilde yer verilmiştir.

Bu nedenle;

"Hakaret Tehdit Terk Şantaj Huzur Bozma Hakların Engellenmesi ile Çevre İmar İhale ve Tefecilik Suçları" adlı elinizdeki bu kitap iki ana bölüm ve 34 ana başlık halinde hazırlanmıştır.

Bu kapsamda;

Giriş, genel ilkeler, özel uygulama, bu suçlara dair kurallar ile şikayet, uzlaşma, ön ödeme ile seri muhakeme usulü ve basit yargılama usulü detaylıca anlatılmıştır.

Ayrıca 33 ana başlık altında Hakaret suçu başta olmak üzere tehdit, terk, şantaj, huzur bozma, hakların engellenmesi ile çevre, imar, ihale, tefecilik suçları ve ilintili diğer suçların tanım anlatım, tarif, açıklama, örnekleme, emsal karar uygulamalarıyla her bir suç ayrıntılı işlenmiştir.

Bu bağlamda;

Kitapta sıralanan suçlar ayrı ayrı açıklamalı, notlu, içtihatlı, somut adli vakıalı ve uygulama örnekli olarak tanımlanıp anlatılmıştır.

Konu Başlıkları

Ana Konu Olarak Bütün Yönleriyle Hakaret Suçu
Tehdit, Terk, Şantaj, Huzur Bozma, Hakların Engellenmesi Suçları
Çevre, İmar, İhale, Tefecilik Suçları ve İlintili Diğer Suçlar
Giriş, Genel İlkeler, Özel Uygulamalar, Bu Suçlara Dair Kurallar
Şikayet, Uzlaşma, Ön Ödeme İle Seri Muhakeme Usulü ve Basit Yargılama Usulü
Tanımı, Tarifi, Tasviri İle Anlatımın, Somut Adli Vakıalı, Uygulama Örnekli, İçtihatlı ve Notlu Açıklamaları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.