WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık İlâmlı İcrada İcranın Durdurulması İcranın Geri Bırakılması - İİK m. 36 - İcra ve İflas Hukuku Monografileri -

Ürün Kodu : 9789750268045
Sayfa Sayısı : 262
Ebat : 16x24
370,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Türk hukukunda mahkeme kararlarının kesinleşmesi, kural olarak icra edilebilirlik için gerekmez. Bir başka ifade ile mahkeme kararları verildikleri anda kural olarak icra edilebilir. Ancak borçlu, kesinleşmeden takibe konulan mahkeme kararının icrasını durdurabilir.

İcranın durdurulması kararı, kanun yolu incelemesini gerçekleştirecek mahkeme tarafından esasa girilmeden önce acele olarak verilmektedir. İcranın durdurulması kararı öncesinde, mühletin alınması ve mehil vesikasının dosyaya sunulmuş olması gerekir. Mühlet alınmaksızın icranın durdurulması, İcra ve İflas Kanunu'nun 36. maddesi çerçevesinde mümkün değildir.

İcra ve İflas Kanunu'nun 36. maddesinde düzenlenen icranın durdurulması kurumunun ele alındığı kitapta konu; icranın durdurulması kurumunun teorik temelleri, icranın durdurulmasına başvuru şartları ve icranın durdurulması usulü şeklinde üç bölüm halinde incelenmiş, güncel yargı kararlarıyla desteklenmiştir.

Konu Başlıkları

İcranın Durdurulmasına Başvuru Şartları
İstinaf Kanun Yolunda İcranın Durdurulması
Temyiz Kanun Yolunda İcranın Durdurulması
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.