WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık İnfaz Hakimliği 7242 sayılı Kanun Değişiklikleriyle

Ürün Kodu : 9789750267079
Sayfa Sayısı : 1128
Ebat : 16x24
1.190,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Eser, tüm infaz hakimliği mevzuatı taranarak, kanun sistematiğine uygun olarak hazırlanmıştır. 1. Kitapta İnfaz Hâkimliği Kanunu, 2. Kitapta 5275 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkındaki Kanun ele alınmıştır. Kanun metni altına madde gerekçesi, madde açıklamaları, Yargıtay kararları, AİHM kararları ve Anayasa Mahkemesi iptal ve bireysel başvuru kararları eklenmiş olup, ayrıca makalelere de yer verilmiştir.

Üçüncü baskı hazırlanırken 7242 sayılı kanun değişikliği yürürlüğe girmiş olup, kanun değişiklikleri kitapta altı çizili ve kalın olarak işaretlenmiş ve bu şekilde değişikliklerin kolayca tespiti amaçlanmıştır.

Üçüncü baskıda infaz hakimliğine verilen yeni görevler yönünden "maddenin uygulanmasında dikkat edilecek hususlar" başlığı altında uygulayıcıya yol gösterecek hususlar belirtilmiştir. Ayrıca Uyuşmazlık mahkemesi kararları da kitaba eklenmiştir. Kitabın sistematiğinde değişiklik yapılmamış, kitabın sonundaki "uygulamada karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri" başlığı muhafaza edilmiştir. Üçüncü baskıda; 111 tanesi Ceza Genel Kurulu kararı olmak üzere toplam 1500 civarında Yargıtay kararı, 24 tane Anayasa Mahkemesi iptal kararı, 166 tane Anayasa Mahkemesi bireysel başvuru kararı ve 12 tane uyuşmazlık mahkemesi kararı bulunmaktadır.

Kitap minimum sayfada maksimum bilgi esasına göre hazırlanmış olup, kanun değişikliği sonrası değişen Yargıtay kararlarının tamamı verilmemiş atıfla yetinilmiş, diğer Yargıtay kararlarında da kısaltmalar yapılmıştır.

İnfaz hakimliği ile ilgili yasa, tüzük, yönetmelik, yönerge, genelge, uluslararası infaz mevzuatı, Adalet Bakanlığı ve HSK'nın konularla ilgili görüşleri, HSK müfettişlerinin tavsiyelerini kapsayan eklere word belgesi şeklindeki 3. kitapta yer verilmiş olup, nimetozkavalci@gmail.com mail adresine "3. Kitabı istiyorum" şeklinde mail atan hukukçulara yazar tarafından 3. kitap gönderilecektir.

Konu Başlıkları

İnfaz Hakimliği Kanunu ve Uygulaması
Disiplin Suç ve Cezaları
5275 Sayılı Kanun ve Uygulaması
Denetimli Serbestlik Uygulanarak Cezanın İnfazı
Koşullu Salıverilme
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.