WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık İş Davaları Dizisi: İkinci Kitapİşyerinin Devri

Ürün Kodu : 9789750269332
Sayfa Sayısı : 584
Ebat : 17x25
855,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Bir dava açarken belki şerhlerden ve monografilerden 'ne' sorusuna cevap bulabilirsiniz ama 'nasıl' sorusunu cevaplayamazsınız. iş Davaları Dizisi tam da bu sorunu çözmeyi hedefliyor, size hem 'ne' hem de 'nasıl' sorusunun cevabını vermek istiyor. Dava sürecinde sadece bilgiyi verip bir kenara çekilmiyor, sürecin her aşamasında sizin yanınızda, adeta özel asistanınız gibi.

Dizi 6 kitaptan oluşuyor. Ama şimdilik.

Dizinin bu kitabında "İşyeri Devri"nin kapsam ve koşulları; işyeri devrinin şekilleri, kanun, doktrin, Yargıtay Kararları ve diğer mevzuat çerçevesinde açıklanmıştır.

İşyeri devrinde, devreden ve devralan işverenlerin sorumlulukları ile birlikte işçinin sorumlulukları, işyeri devrinin iş güvencesine, iş sözleşmelerine, tarafların fesih hakkına, işçi alacaklarına etkileri yanında; işyeri devri düzenlemesinin getirmiş olduğu fesih yasağı, hizmet süresinin bütünlüğü, devreden ve devralan işverenlerin birlikte sorumluluğu gibi temel düzenlemeler incelenmiş, uygulamada yaşanan sorunlara dikkat çekilmiş, çözüm önerileri sunulmuştur. Ayrıca, asıl işveren-alt işverenlik ilişkisi, geçici iş ilişkisi ve iş sözleşmesinin devri kurumları incelenerek, bu kurumların "işyeri Devri" ile olan ilişkileri, benzer ve ayrık yönleriyle ele alınmıştır.

2. Baskıda, kitapta ele alınan konulara ilişkin mevzuat değişikliklerinden kaynaklı güncellemeler ve ilaveler yapılmıştır. 7036 sayılı iş Mahkemeleri Kanunu'nun 01.01.2018 tarihinde yürürlüğe girmesiyle bu Kanun kapsamındaki uyuşmazlıklarda, dava açmadan önce arabulucuya başvurulması dava şartı olduğundan; bu kapsamda kitaba "Üçlü iş ilişkileri ve Zorunlu / Dava Şartı Arabuluculuk" başlığı altında, 9.Bölüm eklenmiştir. Keza,7036 sayılı iş Mahkemeleri Kanunu iş güvencesi ve işe iade davaları ile ilgili olarak da önemli düzenlemeler ve yenilikler getirdiğinden bu konu ile ilgili değişiklikler, kitapta bu bölüme eklenmiştir.

Kitabın ilk baskısında, incelenen konularla ilgili Yargıtay tarafından kabul edilen ilke kararları ile belirgin bir fark olmamakla birlikte mümkün olduğu kadar güncel ve incelenen konuyu farklı açılardan ele alan son tarihli kararlar içtihat bölümlerine eklenmiştir.

Konu Başlıkları

İşyeri Kavramı
İşyeri Devri
İşyeri Devrinin Şekilleri
İşyeri Devrinin İş Sözleşmelerine Etkisi
İşyeri Devrinin Tarafların Fesih Hakkına Etkisi
İşyeri Devrinde İşverenlerin ve İşçinin Sorumlulukları
İşyeri Devrinin İşçi Alacaklarına Etkisi
İşyeri Devrinin Benzer Kurumlarla İlişkisi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.