WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık İş Kazası ve Meslek Hastalığından Kaynaklanan Davalar

Ürün Kodu : 9789750267659
Sayfa Sayısı : 600
Ebat : 17x25
870,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Sosyal Güvenlik Hukuku toplumun çok geniş kesimlerini ilgilendiren ve çok sayıda uyuşmazlığa konu olan bir hukuk dalıdır. İş kazası ve meslek hastalıklarından kaynaklanan davalar da uygulaması oldukça fazla olan davalardır. Bu alandaki içtihadın bilinmesi ve yaygınlaşması büyük önem taşıdığından; iş kazası ve meslek hastalıklarından kaynaklanan davalarla ilgili Yargıtay uygulamasının derlenmesi ve uygulayıcıların kullanımına sunulması amacıyla bu eser hazırlanmıştır.

Eser hazırlanırken; uygulamada en çok karşılaşılan davalarda, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun ve Yargıtay 10. Hukuk Dairesi'nin 2018, 2019 ve 2020 yılında vermiş olduğu bozma kararlarına konu olan hususlar ve uygulayıcıların Yargıtay değerlendirmesine göre yanlış anladığı konular üzerinde durulmuştur. Uygulaması yerleşmiş konular çalışmanın kapsamı dışında kalmıştır.

Bir içtihat derlemesi olan çalışmanın hakim, avukat ve Sosyal Güvenlik Kurumu personeline ayrıca sosyal güvenlik hukuku alanında çalışan akademisyenlere yararlı olacağı düşünülmektedir.

Konu Başlıkları

İş Kazasının Tespiti Davası
Meslek Hastalığının Tespiti Davası
İş Göremezlik Oranının Tespiti Davası
İş Kazası ve Meslek Hastalığı Kapsamında Sağlanan Haklardan Kaynaklanan Davalar
Rücuan Tazminat Davası
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.