Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Kamu YönetimindeHalkla İlişkiler Kavramlar - Kurumlar - Uygulamalar

Ürün Kodu : 9789750239038
Sayfa Sayısı : 272
Ebat : 13x19
180,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Kitap, üniversitelerin özellikle Kamu Yönetimi Bölümlerinde okutulan "Halkla İlişkiler" dersinin müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır.

Üç ana bölüme ayrılan kitap, anlaşılır bir dille anlatılan konulardan oluşan zengin bir içeriğe sahiptir. Kitap, üç ana bölümden oluşmaktadır. Öncelikle iletişim ve halkla ilişkiler kavramları, halkla ilişkilerin gelişimi, amacı, ilkeleri, eğitimi, mesleği, birimleri, araçları ve aktörleri ile internetin halkla ilişkiler alanındaki yeri ve önemi açıklanmıştır. İkinci bölümde kamu yönetiminde halkla ilişkilerin anlamı, ilgisi, işlevi, önemi ve yararı anlatılmıştır. Üçüncü bölümde ise Türk kamu yönetiminde halkla ilişkilerin tarihsel gelişimi, mevcut durumu, uygulamaları, mevzuatı ve sorunları tartışılmış, kamu kurumlarının kurum içi yazışma ve protokol ilişkilerine yer verilmiş ve bir halkla ilişkiler kurumu olarak "ombudsmanlık" kurumu da incelenmiştir.

Kitap, kamu yönetimi bölümlerinde okutulmakta olan "Halkla İlişkiler" dersinin müfredatına uygun olarak hazırlanmış olsa da, anlatım dilinin basit ve sade oluşu nedeni ile kamu kurumlarındaki ilgili kişilere ve bu konuda bilgi edinmek isteyen kişilere de hitap etmektedir.

Konu Başlıkları

İletişim ve İnsan İlişkileri
Genel Olarak Halkla İlişkiler
Halkla İlişkiler Araçları ve Aktörleri
İnternet ve Halkla İlişkiler
Kamu Yönetimi ve Halkla İlişkiler
Türk Kamu Yönetiminde Halkla İlişkiler
Halkla İlişkiler ve Ombudsman Kurumu
İç İlişkiler ve Yazışma Teknikleri
Kamu Yönetiminde Protokol İlişkiler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.