WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Kulüp Sigortası P&I Çerçevesinde Eşyanın Zıyaı veya Hasarı Halinde Teminatın Kapsamı - Ticaret Hukuku Monografileri -

Ürün Kodu : 9789750265693
Sayfa Sayısı : 166
Ebat : 16x24
280,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Kulüp sigortası, tekne sigortası teminatının dışında kalan, üye donatanın üçüncü şahıslara karşı doğan sorumluluk ve masraflarını, karşılıklı sigorta ilkeleri gereğince sigortaladığı bir deniz sigorta sözleşmesi türü olarak tanımlanmaktadır. Denizcilik sektörü açısından oldukça önem arz eden bu sigorta türü, donatanları teminat altına alması nedeniyle dünya çapında çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu sigorta kapsamında sağlanan teminatın boyutları göz önüne alındığında hem dünya hem de ülkemiz açısından kulüp sigortasının oldukça önemli olduğu açıkça görülmektedir.

Kulüp sigortası çerçevesinde eşyanın zıyaa veya hasara uğramasına ilişkin hâller ise kulüplerin yıllık raporları incelendiğinde en sıklıkla karşılaşılan ve meblağ bakımından oldukça yüksek rakamlara ulaşan kulüp sigortası teminatı kapsamındaki durumlardır. Bu yüzden eserde, kulüp sigortası çerçevesinde eşyanın zıyaı veya hasarı halinde teminatın kapsamının belirlenmesi konusu incelenmiştir. Ayrıca, üyenin taşıma sözleşmesinden kaynaklanan sorumluluğunun yanı sıra çatma, müşterek avarya ve kurtarma neticesinde ortaya çıkan eşyaya ilişkin sorumluklar halinde teminatın kapsamının nasıl olacağı açıklanmıştır.

Konu Başlıkları

Kulüp Sigortasının Tarafları, Tarafların Borç ve Yükümlülükleri
Kulüp Sigortasında Teminatın Kapsamı
Kulüp Sigortasında Teminatın Kapsamı Dışında Bırakılan Haller
Kulüp Başvuru Formu ve Kulübe Giriş Sertifikası Örnekleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.