WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Merkezi Yönetim içinDevlet Muhasebesi Genel Bütçeli İdareler - Özel Bütçeli İdareler Düzenleyici ve Denetleyici Kurumlar

Ürün Kodu : 9789750269370
Sayfa Sayısı : 976
Ebat : 16x24
195,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Kitap, gördüğü yoğun ilgi sonucunda kısa sürede gözden geçirilmiş 9. baskısını yapmıştır.

Devlet muhasebesinde kayıtlar mali mevzuatta belirtilen hükümler sonucunda ve muhasebe yönetmeliğindeki kurallara göre yapılmaktadır. Kitap, merkezi yönetim kapsamındaki kamu idarelerindeki tüm mali işlemleri ayrıntılı örnekler yardımıyla, yeri geldiğinde mevzuatıyla birlikte yeri geldiğinde ise muhasebe mantığıyla açıklayarak konunun bir bütün olarak öğrenilmesini amaçlamaktadır. Kitap bu yönüyle özellikle devlet muhasebesini öğrenmeye yeni başlayanlar başta olmak üzere muhasebe birimleri ile harcama birimlerinde bu işlemlerle uğraşanlar için bir başucu kitabı olacaktır.

Mali işlemlerle ilgili örnekler açıklanırken, hangi muhasebe kaydının hangi mevzuat ve hangi muhasebe kuralı gereği yapılması gerektiği yanında bazı işlemlerde de hangi kayıtların yapılmaması gerektiği hususu ayrıca anlatılarak, bu hassas konuda yanlışlık yapılmasının önüne geçilmeye çalışılmıştır.

Ayrıca, kitabın ekinde Devlet Muhasebesinde kullanılan kodların tamamını bulabileceğiniz, işlem yaparken işinizi kolaylaştıran özel kartona basılmış "Merkezi Yönetim Özet Hesap Planına" da sahip olabilirsiniz.

Konu Başlıkları

Muhasebe Kavramı ve Teorik Yapısı
Genel Muhasebe – Devlet Muhasebesi Farkı
Devlet Muhasebesi İlkeleri, Kavramlar ve Standartları
Devlet Muhasebesindeki Kayıtların Yasal Dayanakları
Merkezi Yönetim Hesaplarına İlişkin Çözümlü Örnekler
Faaliyet – Bütçe Hesaplarının İşleyiş Farklılıkları
Ödenek Hesapları
Değerli Kâğıtlara İlişkin İşlemler
Hazine Hesapları
Monografi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.