Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Miras Paylaşım Davaları

Ürün Kodu : 9789750268663
Sayfa Sayısı : 376
Ebat : 16x24
490,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Miras bırakanın malvarlığının, mirasçılara intikali üzerine mirasçılar arasında birçok uyuşmazlık çıkabilmekte, kimisi hakkından az pay verildiğini, kimisi kendisine düşen paydan hoşnut kalmadığını dile getirmektedir. Hakkına razı olmamaktan kaynaklanan miras kavgaları, terekeden pay isteyenlerle, bu payı tanımayıp vermek istemeyenler arasında oluşan çekişmeler uzar gider. Mirasçılar arasında zuhur eden böylesi bir sürtüşmenin ancak yasal düzenlemelere uygun bir çözüme kavuşturulmasıyla giderileceğinden kuşku bulunmamaktadır.

Kitapta; terekenin korunması için alınacak gerekli önlemlerin neler olduğu, terekenin hakkıyla intikali için nasıl hareket etmek gerektiği, mirasın açılmasından sonra paylaşımdan önce mirasçılar arasında çıkabilecek çekişmelerden kaynaklanan davalar, miras paylaşımının nasıl yapılacağından doğan uyuşmazlıklara ilişkin davalar, mirasçının, miras payını diğer mirasçıya ya da üçüncü kişiye temlikinden kaynaklanan çekişmelere ilişkin davalar, elbirliği mülkiyetine tabi taşınmazlarda ortaklığın giderilmesi, paylaşma gibi konular, uygulama ve güncel Yargıtay kararları doğrultusunda incelenmiştir.

Kitabın yeni baskısında; özellikle ek bölüm-sorunlar ve çözümler kısmına yapılan yeni eklemelerle, uygulamanın benimsediği çözümler yargı kararları yönüyle yansıtılmıştır.

Konu Başlıkları

Terekenin Korunması Önlemleri
Miras Ortaklığına Temsilci Atanması
Miras Paylaşma İstemi
Miras Paylaşma Kuralları
Elbirliği Mülkiyetini Paylı Mülkiyete Dönüştürme
Miras Paylaşım Sözleşmesi
Miras Payının Temliki
Mirasçıların Miras Payları
Mirasçılık Sıfatının Yitirilmesi
İlgili Yargıtay Kararları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.