WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık MYO Müfredatına UygunDış Ticaret İşlemleri ve Uluslararası Bankacılık Mevzuat - Uygulamalar - Finansman

Ürün Kodu : 9789750242427
Sayfa Sayısı : 320
Ebat : 13x19
260,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Gözden geçirilmiş ve güncellenmiş 4. baskısını yapan kitap, uzun yıllar üniversitelerde "Dış Ticaret işlemleri, Kambiyo işlemleri ve Uluslararası Bankacılık" derslerini anlatan, çeşitli kamu ve özel kuruluşlarda "Dış Ticaret işlemleri" gibi konularda eğitimler veren ve halen dış ticaret firmalarına da danışmanlık yapan yazarın notlarından, ders anlatımı / eğitim esnasında öğrencilerinden gelen sorulardan ve mesleki tecrübelerinden oluşmaktadır.

Kitabın önceki baskılarının ardından gerek akademisyenlerden ve öğrencilerden gerekse kitabı kullanan okuyuculardan gelen istek ve öneriler de dikkate alınarak, daha kullanıcı dostu olması sağlanmıştır.

Ayrıca, dış ticaret ve uluslararası bankacılık gibi Türkiye'de ve dünyada hızla gelişen bir alanda mevcut bilgilerin de aynı hızla değişime uğraması kaçınılmaz olmaktadır. Kitapta, bu alanlarda yapılan değişiklikler de işlenmiştir.

Kitapta, konular basit ve sade bir dille anlatılmış, okuyucunun dikkatini dağıtabilecek detay ve dipnotlardan özenle kaçınılmıştır. Eser, her ne kadar ön lisans düzeyindeki öğrencilere yönelik hazırlandıysa da, dış ticaretle ilgilenen ve bu konuda kendini geliştirmek isteyenlere de hitap etmektedir.

Konu Başlıkları

Dış Ticaretle İlgili Kavramlar
Dış Ticarette Kullanılan Belgeler
Dış Ticarette Teslim – Ödeme Şekilleri
İhracat – İthalat
Görünmeyen İşlemler
Uluslararası Bankacılık, Ürün ve Hizmetler
Uluslararası Sermaye Hareketleri
Krediler – Offshore Bankacılık
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.