WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Örneklerle UygulamadaDolandırıcılık, Hırsızlık ve Mala Zarar Verme Suçları Pozitif Hukuk Dizisi

Ürün Kodu : 9789750269806
Sayfa Sayısı : 456
Ebat : 15x21
515,00 TL
Daha Fazla Hukuk
"Örneklerle Uygulamada Dolandırıcılık, Hırsızlık ve Mala Zarar Verme Suçları" adlı çalışmamız ile uygulamada en çok karşılaşılan suç tipleri, öğreti ve uygulamadaki görüşler eklenerek güncel içtihatlar çerçevesinde irdelenmiş ayrıca son yıllarda yapılan yasa değişiklikleri de nazara alınarak, okuyucuyu tatmin edecek şekilde teoriden ziyade uygulamaya yönelik bir yapıt oluşturulmaya çalışılmıştır.

Dizi Hakkında:

İnsan olan her yerde az veya çok bir çekişme, çekişme olan her yerde ise kurallara bağlanmış bir düzen, yani hukuk vardır. Hukuksal sorunların türü ve sayısı; değişen dünya düzeni, küresel nüfus artışı, bilim ve teknolojinin ilerlemesi gibi nedenlerle hızla artmaktadır. Artan iş yükü ve karşılaşılan problemlerin çeşitliliği, birçok işi aynı zaman dilimine sığdırmak zorunda olan hukukçular için zaman yönetiminin değerini daha çok arttırmaktadır.

"Pozitif Hukuk Dizisi", uygulamada aktif olarak görev yapan kişilerin (hâkim, avukat, bilirkişi, konkordato komiseri, icra müdürü) karşılaşacakları hukuksal problemlerin çözümü için gerekli bilgileri içeren; açıklamalar, uyarılar, seçme içtihatlar ve uygulama örneklerinden oluşan bir el kitabı dizisidir. Bu dizinin amacı, hukuk uygulayıcılarının gereksiz ayrıntılara boğulmadan bilgiye en kısa sürede ulaşabilmesini sağlamaktır.

Konu Başlıkları

Dolandırıcılık Suçu
Hırsızlık
Mala Zarar Verme Suçu
Kişisel Cezasızlık Nedenleri Ve Cezadan İndirim Yapılmasını Gerektiren Kişisel Nedenler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.