WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Pozitif Hukuk Dizisi -İş Hukukundaki İdari Para Cezaları

Ürün Kodu : 9789750270642
Sayfa Sayısı : 312
Ebat : 15x21
395,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Kitap Hakkında

"İŞ HUKUKUNDAKİ İDARİ PARA CEZALARI" adlı yapıtımız, 4857 sayılı İş Kanunu'nun 98-108. maddelerinde ihdas edilen kabahatler ve kabahatlerin işlenmesi durumunda yaptırım olarak düzenlenen idari para cezalarının sistematik şekilde irdelenmesi amacıyla hazırlanmıştır. Kabahat oluşturan fiiller ve yargılama ile ilgili esaslar, Yargıtay'ın içtihatları, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu ve 4857 sayılı iş Kanunu'ndaki esaslar çerçevesinde incelenmiştir.

Dizi Hakkında

İnsan olan her yerde az veya çok bir çekişme, çekişme olan her yerde ise kurallara bağlanmış bir düzen, yani hukuk vardır. Hukuksal sorunların türü ve sayısı; değişen dünya düzeni, küresel nüfus artışı, bilim ve teknolojinin ilerlemesi gibi nedenlerle hızla artmaktadır. Artan iş yükü ve karşılaşılan problemlerin çeşitliliği, birçok işi aynı zaman dilimine sığdırmak zorunda olan hukukçular için zaman yönetiminin değerini daha çok arttırmaktadır.

"Pozitif Hukuk Dizisi", uygulamada aktif olarak görev yapan kişilerin (hâkim, avukat, bilirkişi, konkordato komiseri, icra müdürü) karşılaşacakları hukuksal problemlerin çözümü için gerekli bilgileri içeren; açıklamalar, uyarılar, seçme içtihatlar ve uygulama örneklerinden oluşan bir el kitabı dizisidir. Bu dizinin amacı, hukuk uygulayıcılarının gereksiz ayrıntılara boğulmadan bilgiye en kısa sürede ulaşabilmesini sağlamaktır.

Konu Başlıkları

4857 Sayılı İş Kanunu'nda Düzenlenen
İdari Para Cezaları
Dilekçe Örnekleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.