WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Pozitif Hukuk DizisiKarşılıksız Çek ve Cezai Sonuçları Karşılıksızdır İşlemi Yapılmasına Neden Olma Suçu

Ürün Kodu : 9789750268700
Sayfa Sayısı : 368
Ebat : 14x21
440,00 TL
Daha Fazla Hukuk
"Karşılıksız Çek ve Cezai Sonuçları" adlı bu yapıtımız 5941 sayılı Çek Yasası'nda 6728 sayılı Yasa ile yapılan değişiklik sonrası karşılıksızdır işlemi yapılmasına neden olma eyleminin adli para cezası ile cezalandırılması nedeniyle doğan hukuksal sorunları irdelemek amacıyla tamamen uygulayıcılar (hâkim, avukat, bankacı, tacir) için hazırlanmış bir kitaptır. Kitap zengin bilgi içeriği ve içtihatlardan oluşan bir el kitabı niteliğindedir. Kitapta gereksiz bir bölüm veya yazı olmaması için büyük bir çaba harcanmış olup büyük ölçüde Yargıtay'ın ve Bölge Adliye Mahkemeleri'nin son içtihatları çerçevesinde yaşayan hukuk sorunları aktarılmaya çalışılmıştır.

Üçüncü baskıda kitap baştan sona gözden geçirilmiş ve genişletilmiştir. Özellikle konkordatonun ve olumsuz tespit davasının suça etkisi ile ileri düzenleme tarihli çeklerle ilgili son Yargıtay ve bölge adliye mahkemeleri kararları kitaba işlenmiş, icra mahkemesindeki muhakemeyle ilgili kısımlar genişletilmiş ve farklı içtihatlar eklenerek kitap içerik olarak zenginleştirilmiştir.

Dizi Hakkında:

İnsan olan her yerde az veya çok bir çekişme, çekişme olan her yerde ise kurallara bağlanmış bir düzen, yani hukuk vardır. Hukuksal sorunların türü ve sayısı; değişen dünya düzeni, küresel nüfus artışı, bilim ve teknolojinin ilerlemesi gibi nedenlerle hızla artmaktadır. Artan iş yükü ve karşılaşılan problemlerin çeşitliliği, birçok işi aynı zaman dilimine sığdırmak zorunda olan hukukçular için zaman yönetiminin değerini daha çok arttırmaktadır.

"Pozitif Hukuk Dizisi", uygulamada aktif olarak görev yapan kişilerin (hâkim, avukat, bilirkişi, konkordato komiseri, icra müdürü) karşılaşacakları hukuksal problemlerin çözümü için gerekli bilgileri içeren; açıklamalar, uyarılar, seçme içtihatlar ve uygulama örneklerinden oluşan bir el kitabı dizisidir. Bu dizinin amacı, hukuk uygulayıcılarının gereksiz ayrıntılara boğulmadan bilgiye en kısa sürede ulaşabilmesini sağlamaktır.

Konu Başlıkları

Genel Hükümler
Suçun Unsurları
Suçun Özel Görünüş Biçimleri
Muhakeme
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.