WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Projeler Nasıl Başarılı Olur Mühendisler İçin Risk Yönetim Rehberi Temel Kavramlar - Tecrübe Paylaşımları - Uygulama Önerileri

Ürün Kodu : 9789750268434
Sayfa Sayısı : 156
Ebat : 16x24
125,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Uzun yıllar karayolu mühendisliğinin birçok alanında çeşitili pozisyonlarda ve kademelerde görev alan yazarın, projelerde karşılaşılabilecek sorunları risk esaslı bakış açısı ile değerlendirmesi ve çözüm yolları bu kitabın temelini oluşturmaktadır.

Kitap her türlü projenin en kritik noktası olan "risk yönetimi" konusunda kapsamlı ve çözüm odaklı bilgiler vermektedir. Konular temel literatür bilgisi ile desteklenmiş, zaman zaman örnek olaylarla ve pratik uygulama önerileri ile birleştirilmiştir. Risk, risk yönetimi ve proje risklerinin yönetimine ilişkin yaklaşım konunun uzmanı olmayan kişilerce de anlaşılabilecek şekilde anlatılmaya çalışılmıştır.

Kitap mühendisliği bir bakış açısı olarak kabul etmiş ve analitik düşünceye dayalı işler yapan ancak uygulamada zaman zaman beklenmedik ve teknik olmayan sorunlarla karşılaşan tüm profesyonellerin işine yarayacak niteliktedir. Bu bağlamda "risk yönetimi" konusunda kendini geliştirmek isteyen ya da bu konuda araştırma yapan herkese hitap etmektedir.

Konu Başlıkları

Projelerde Belirsizlikler
Risk Kavramı
Risklerin Belirlenmesi
Risklerin İfade Edilmesi
Projelerde Risk Yönetimi
Projelerin Risk Eşikleri
Projelerde Esneklik ve Kırılganlıklar
Risklerin Yönetimine İlişkin Yol Haritası
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.