WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Sigorta Sözleşmesini Sona Erdiren Haller - Ticaret Hukuku Monografileri -

Ürün Kodu : 9789750264276
Sayfa Sayısı : 152
Ebat : 16x24
280,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Sigorta Sözleşmesini Sona Erdiren Haller başlığını taşıyan bu eser, gerek uygulamaya yönelik olarak gerekse teorik olarak doktrin ve yargı kararları ışığında konusuyla ilgilenen herkesin yararlanabilmesi amacıyla kaleme alınmış ve yayımlanmıştır.

Sigorta sözleşmesi kavramının detaylıca incelenmesini müteakip hem Türk Ticaret Kanunu hem de Türk Borçlar Kanunu düzenlemeleri çerçevesinde sigorta sözleşmesini sona erdiren haller ve son bölümde de borcu dar anlamda sona erdiren hallerden biri olan zamanaşımı ve sigorta sözleşmelerinde uygulanması detaylıca incelenmiştir.

Bu eserde, sigorta sözleşmesine ve sigorta sözleşmesini sona erdiren hallere ilişkin bütün düzenlemeler belirli bir sistematik çerçevesinde incelenmiştir. Zira, sigorta sözleşmesine ve özellikle de sigorta sözleşmesini sona erdiren hallere ilişkin olarak hem Türk Ticaret Kanunu hem de Türk Borçlar Kanunu hükümlerinin birlikte uygulanması söz konusu olabilmektedir. Bununla birlikte Kanunlarımız sigorta sözleşmelerine ilişkin olarak birçok özel hüküm de ihtiva etmektedir. Bu hususlar beraber değerlendirildiğinde, ilgili düzenlemelerin belirli bir sistematik çerçevesinde incelenmesi ihtiyacı doğmaktadır. Bu anlamda eserin, sigorta hukukuyla ilgilenenler için faydalı bir kaynak olmasını temenni ederiz.

Konu Başlıkları

Sigorta Sözleşmesi Kavramı
Sigorta Sözleşmesinin Hukuki Niteliği
Sigorta Sözleşmesinin Kurulması
Sigorta Sözleşmesinin Genel Hükümlere Göre Sona Ermesi
Türk Ticaret Kanunu'nda Öngörülen Sona Erme Sebepleri
Sigorta Sözleşmelerinde Zamanaşımı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.