WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Sigortacılık Sigorta Aracıları - Sigorta İşlemleri - BES Bireysel Emeklilik Sistemi

Ürün Kodu : 9789750241369
Sayfa Sayısı : 240
Ebat : 16x24
45,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Eserde, Bireysel Emeklilik Sistemi kapsamında yaşanan gelişmeler ve Otomatik Katılım ile ilgili süreçlere de yer verilmiştir. Bu kapsamda Bireysel Emeklilik Sistemi genel olarak ele alınmıştır. Bireysel Emeklilik Sisteminin genel yapısı, işleyişi ve uygulaması kitabın yeni baskısına dahil edilmiştir.

Kitap, yazarın uzun yıllar çeşitli üniversitelerde, sigorta ve bireysel emeklilik şirketlerinde "Sigortacılık" konusunda verdiği derslerin notlarından, ders anlatımı esnasında öğrencilerinden gelen sorulardan ve mesleki tecrübelerinden oluşmaktadır. Eser, Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun Altıncı Kitabı ile düzenlenen Sigorta Mevzuatına uygun olarak hazırlanmıştır.

Fakültelerin ve Meslek Yüksek Okullarının "Sigortacılık", " Aktüerya - Bankacılık" ve "Sigortacılık" bölümlerinde temel ders kitabı olarak kullanılabilecek şekilde hazırlanan bu kitap aynı zamanda acenteler ve sigorta şirketleri için de bir kaynak niteliğindedir.

Kitapta konular öğrencilerin kolayca anlayabileceği bir dille ele alınmış, önemli konular dipnot ve detaylı bilgiler eşliğinde işlenmiştir. Özellikle öğrencilerin tüm sigortacılık sistemi ile ilgili bilgileri ana hatları ile tek bir kitapta bulmaları kitabı pratik bir hale getirmektedir.

Konu Başlıkları

Bireysel Emeklilik Sistemi
Bireysel Emeklilik Sisteminde
Otomatik Katılım
Bireysel Emeklilik Sisteminde Özellikler ve İşleyiş Yapısı
Sigorta Genel Bilgiler
Sigortada Taraflar
Sigorta Türleri
Elementer Sigorta
Hayat Sigortası
Sorumluluk Sigortaları
Reasürans
Sigorta Acentesi
Sigorta İşlemlerinde Kullanılan Belgeler
Sigorta İşlemlerinde Ödemeler
Sigorta Sektöründe Sorunlar ve Çözüm Önerileri
Sigorta Şirketleri ve Sigorta İşlemlerinin Denetimi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.