Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Şirketler Hukuku

Ürün Kodu : 9789750265679
Sayfa Sayısı : 528
Ebat : 16x24
425,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Şirketler Hukuku kitabı esas itibariyle bir ders kitabı olarak hazırlanmıştır. Bununla birlikte avukat ve hakimlerin de faydalanabileceği niteliktedir. Kitap tek bir görüş doğrultusunda yazılmamış, öğretideki farklı görüşlere ve Yargıtay kararlarına yer verilmiştir. Eserde, Yeni Ticaret Kanunundaki düzenlemeler yanında, Avrupa Birliği Yönergeleri ile İsviçre ve Alman hukukundaki düzenlemeler de gerekli ölçüde yer almaktadır.

Yeni Ticaret Kanununda en önemli değişiklikler şirketler hukuku alanında yapılmıştır. Bu alanda da en köklü değişiklikler sermaye şirketleri ile ilgili olarak yapılmıştır. Sermaye şirketleri yeni gelişmeler ve Avrupa Birliği mevzuatı dikkate alınarak yeniden düzenlenmiştir. Anonim ve limited şirkette kuruluş, organlar, ortakların hak ve borçları, denetim, sona erme ve tasfiye ile ilgili çok önemli değişiklikler olmuştur. Kitapta bu değişiklikler ayrıntılı olarak ele alınmış ve incelenmiştir.

Kitap, 01.01.2021 tarihinde yürürlükte olan mevzuata göre hazırlanmıştır. Kitapta ikincil mevzuat hükümlerine de geniş ölçüde yer verilmiştir.

Konu Başlıkları

Şirket Kavramı Ve Adi Şirket
Ticaret Şirketleri Hakkında Genel Hükümler
Kollektif Şirket
Komandit Şirketler
Anonim Şirket
Limited Şirket
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.