WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Soru ve Cevaplarla Hakedişlerden Yapılan Kesintiler ve Mahsuplar Tanım - Yargı Kararları - Örnek Uygulamalar

Ürün Kodu : 9789750270284
Sayfa Sayısı : 490
Ebat : 16x24
600,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Uzun yıllar, çeşitli ihaleler konusunda görev yapan yazarlar tarafından hazırlanan kitap KİK'e göre ihalesi yapılmış ve KİSK'e göre sözleşmesi imzalanmış yapım işlerinde hakediş raporlarından yapılacak kesintiler ve mahsuplar konusu en ince detayına kadar incelenmiş ve konu yargı kararlarıyla birlikte değerlendirilmiştir.

Hakediş raporlarından yapılacak kesinti ve mahsuplar konusu, damga vergisi, gelir vergisi, KDV, SGK ve vergi borcu, avans, geçici kabul noksanları ve ek kesin teminat, yüklenici nam ve hesabına yaptırılan işler, nefaset, teminat güncelleme ve ceza kesintileri alt başlıkları altında irdelenmiştir. Konuların tam olarak anlaşılabilmesi amacıyla sayısal uygulamalar da yapılmıştır.

Kitapta işlenen konular, 317 cevaplı soru, 209 yargı kararı ve 61 sayısal uygulama ile desteklenmiştir. Ayrıca, konuların geçtiği yerdeki kanun ya da yönetmeliklerin son halini görebilmeniz için karekod (QR Kod) uygulaması yapılmıştır. Bu sayede, ilerleyen süreçte mevzuat değişse bile, güncel mevzuata anında ulaşabileceksiniz.

Konu Başlıkları

Damga Vergisi Kesintisi
Gelir Vergisi Kesintisi
KDV Kesintisi
SGK ve Vergi Borcu Kesintisi
Avans Kesintisi
Geçici Kabul Noksanları ve Ek Kesin Teminat Kesintisi
Ceza Kesintileri
Yüklenici Nam ve Hesabına Yaptırılan İşlerin Kesintisi
Nefaset Kesintisi
Kesin – Ek Kesin Teminat Güncelleme Kesintisi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.