WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Sosyal Medya ReklamcılığındaHaksız Rekabet

Ürün Kodu : 9789750265396
Sayfa Sayısı : 224
Ebat : 16x24
335,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Elektronik ticaretin yaygınlaşması, alıcıların satın almak istedikleri ürünü ya da hizmeti yakından inceleme imkânı bulamamalarına, satın alma kararını uzaktan vermek zorunda kalmalarına neden olmuştur. Bunun sonucunda, işletmeler için en etkili reklamı yaparak bunu hedef kitleye ulaştırma amacı her zamankinden daha çok önem kazanmıştır.

Sosyal medya platformlarının alıcılar üzerindeki gücünü keşfeden işletmeler, reklamcılık faaliyetlerine yeni bir boyut getirmişlerdir. Sosyal medya platformlarının ticari pazar olarak kullanılmasıyla rekabetin yoğunluğu artmış, geleneksel iletişim araçlarını kullanarak reklamcılık faaliyetlerini yürüten işletmelerin sayısı azalırken, birçok işletme sosyal medya reklamcılığını tercih etmeye başlamıştır. Kızışan rekabet ortamı da işletmeleri çoğu zaman dürüst rekabet düzleminin dışına çıkmaya zorlamıştır ve zorlamaya da devam etmektedir. Sosyal medya reklamcılığından elde edilen gelir de dikkate alındığında, bu reklamcılık faaliyetlerinin rekabet ortamını tek başına etkileyebildiği görülmektedir. Dolayısıyla sosyal medya reklamcılığında haksız rekabetin önlenmesi, dürüst rekabet ortamının sağlanabilmesi için oldukça önemlidir.

Bu çalışmada, 21. yüzyılın önemli ticari platformlarından biri olan sosyal medyada yürütülen reklamcılık faaliyetleri, haksız rekabet hukuku bakımından incelenmiştir.

Konu Başlıkları

Haksız Rekabete Sebep Olan Sosyal Medya Reklamcılığı Faaliyetleri
Türk Hukukundaki Düzenlemeler Kapsamında Sosyal Medya Reklamcılığı
Haksız Rekabete Sebep Olan Sosyal Medya Reklamları Bakımından Hukuki Sorumluluk
Uygulanacak Hukuk ve Milletlerarası Yetki Sorunu
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.