WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Sponsorluk Sözleşmesi - Borçlar Hukuku Monografileri -

Ürün Kodu : 9789750264931
Sayfa Sayısı : 160
Ebat : 16x24
280,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Sponsorluk kavramı günümüz ekonomilerinde artan rekabet koşullarıyla birlikte hızlı bir gelişim göstermiştir. Başta reklam ve pazarlama gibi iletişim araçlarının yüksek maliyetlerine karşı bir çözüm olarak ortaya çıkmışsa da kısa sürede ticari hayatın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir.

Günümüzde neredeyse tüm spor, kültür- sanat ve yayıncılık faaliyetlerinde uygulama alanı bulan sponsorluk sözleşmesi, son yıllarda gösterdiği gelişim ve ticari hayattaki uygulanma sıklığına rağmen, Türk Hukukunda herhangi bir yasal düzenlemeyle hüküm altına alınmış değildir. Yasal düzenleme eksiğinin yanı sıra, sponsorluk sözleşmesinin tanımı ve hukuki niteliği noktasında doktrinde de bir görüş birliği bulunmamaktadır.

Çalışmada; isimsiz bir sözleşme olan sponsorluk sözleşmesi, spor veya sanat sponsorluğu gibi özel bir uygulama alanıyla sınırlı olmaksızın, Türk borçlar hukuku açısından genel bir incelemeye tabi tutularak tanımı ve hukuki niteliği açısından ayrıntılı şekilde incelenmiştir.

Bu çalışma, sponsorluk sözleşmesinin gerek teoride gerekse uygulamada doğru şekilde anlaşılmasını sağlayarak, bu konuda karşı karşıya kalınan sorunların çözülmesine katkıda bulunulmayı amaçlamıştır.

Konu Başlıkları

Sponsorluk Kavramı
Sözleşmenin Hukuki Niteliği
Benzer Sözleşmelerle İlişkisi
Sözleşmenin Sınırları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.