Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık SPSS UygulamalıPazarlamada Araştırma Teknikleri Veri Toplama Araçları - Metrik ve Metrik Olmayan Analizler - Çok Değişkenli İstatistiksel Analizler

Ürün Kodu : 9789750245213
Sayfa Sayısı : 720
Ebat : 18x24
580,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Yüksek lisans ve doktora düzeyinde, Pazarlama Araştırmaları derslerinde okutulabilecek olan ve güncellenmiş, 4. baskını yapan kitapta konuların anlatılışındaki kullanılan dilin; basit, anlaşılır, terminolojiye dayalı ve güncel olmasına dikkat edilmiştir. Ayrıca, pazarlama araştırmalarında çokça kullanılan lojistik regresyon, Yapısal eşitlik modeli konuları kitaba ilave edilmiştir. Ayrıca yeni baskıda bitişme analizinde de bazı ilaveler yapılmıştır.

Pazarlama araştırmalarında kullanılan metrik ve metrik olmayan hipotez testleri, deneysel tertipler, istatistiksel analiz yöntemleri SPSS paket program kullanılarak anlatılmıştır. Bütün bunların yanında genel olarak bir alan araştırmasında kullanılan veri kaynak türleri, veri toplama araçları ve örnekleme gibi konular ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.

Kitap, her ne kadar işletme bölümleri için özellikle lisans üstü düzeyde ders kitabı olarak hazırlansa da, konu ile ilgilenenlere ve araştırmacılara da yardımcı olacak niteliktedir. Ayrıca, kitabın yazarları tarafından ders anlatımını desteklemek amacı ile her bölüm için hazırlanmış sunumlar, kitabı dersinde kullanacak olan akademisyenlere verilecektir.

Konu Başlıkları

Birincil ve İkincil Veri Kaynakları
Nicel ve Nitel Araştırma Türleri
Veri Toplama Araçları
Deneysel Tertipleri
Metrik ve Metrik Olmayan Hipotez Testleri
Çapraz Tablolar ve Ki Kare Analizi
Regresyon ve Korelasyon
Yapısal Eşitlik Modeli
Varyans ve Kovaryans Analizleri
Faktör ve Kümeleme Analizleri
Ayırma (Diskriminant) ve Setlerarası (Kanonik) Korelasyon Analizleri
Çok Boyutlu Ölçekleme ve Bitişme Analizleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.