WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Temel Hukuk DizisiDenetimli Serbestlik THD

Ürün Kodu : 9789750263576
Sayfa Sayısı : 182
Ebat : 13x19
100,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Hukuk Fakülteleri, İİBF'ler, MYO'lardaki hukuk dersleri ve meslek sınavlarına yönelik, özel olarak hazırlanmış "Temel Hukuk Dizisi" kitapları sayesinde kısa zamanda ve pratik bir şekilde temel hukuk bilgisine sahip olabileceksiniz. Ders programları göz önünde bulundurularak hazırlanan Dizide, şematik ve öz anlatım, örnek soru-cevaplar ön planda tutularak öğrencinin dersi kolay kavraması amaçlanmıştır.

Dizinin "Denetimli Serbestlik" ismiyle yayımlanan bu kitabında; ilk baskıdan sonra mevzuatta yapılan önemli değişikliklere yer verilmiştir. 14.04.2020 tarih ve 7242 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, 15.04.2020 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiş olup, Kanunla, 5275 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ve 5402 sayılı Denetimli Serbestlik Hizmetleri Kanununda birçok değişiklik yapıldığından konu anlatımları ve sorular yeniden ele alınarak güncellenmiştir.

Konu Başlıkları

Denetimli Serbestliğin Anlamı ve Ceza Adalet Sistemindeki Yeri
Türk Ceza Adalet Sisteminde Denetimli Serbestlik (Temel Özellikleri)
Türk Ceza Adalet Sisteminde Denetimli Serbestlik Hizmetlerinin Temel İlkeleri ile İyileştirme ve Denetim Çalışmalarına İlişkin Genel Esaslar
Türk Ceza Adalet Sisteminde Denetimli Serbestlik Kararlarının Yerine Getirilmesine İlişkin İşlemler
Türk Ceza Adalet Sürecinin Farklı Evrelerindeki Karar Uygulamaları (Soruşturma ve Kovuşturma Evreleri)
Türk Ceza Adalet Sürecinin Farklı Evrelerindeki Karar Uygulamaları (Kovuşturma Sonrası Evre)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.