WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Tıp Alanında Kişisel Verilerin Korunması Genel Veri Koruma Tüzüğü - 108 + Sayılı Sözleşme - Avrupa Konseyi Tavsiye Kararları ve Uygulama Geliştiriciler İçin Kapsamlı Değerlendirme Yapılmıştır.

Ürün Kodu : 9789750267413
Sayfa Sayısı : 376
Ebat : 16x24
175,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Teknolojinin hızına erişemediğimiz ve her gün yeni bir kavram kargaşası ile uyandığımız bu günlerde, bizi hormonlarımızdan ve sinir uçlarımıza yerleştirecekleri çiplerden tanımaya ramak kaldığını hepimiz hissediyoruz. Elon Musk'ın ortaya attığı Neurolink fenomeninin yeni olmadığını bilmemiz EEG cihazı ile elde edilen sinirsel tepkilerimizin uzun bir ansiklopediye dönüştürülebileceğini düşünmekle gündeme bomba gibi düştü. Bilineni değiştiremeyecek olan bilim, Galileo'nun yaptığı hatayı anladı ve bilinmeyene doğru yol aldı. Beyin hareketleri müdahale edilebilir ve değiştirilebilirdi. Tehlike tam da burada başlıyor. Sınıflara ayrılmanın, ayrımcılığın, insan hakları ihlallerinin farklı bir alanda en çok yaşanacağı ve bedenlerimizi internete kelepçeleyerek bizi nasıl tutuklayacaklarını izleyeceğimiz bir eşikte yeni hakların da tanımlanacağını söyleyebiliriz. Zihin hakları, sağlık alanında da hassas veri kategorileri arasında yerini alıyor. Yine de klasik kavramlardan yol almak gerektiği için kitap işin tarihinden başlayarak güncel gelişmeler arasında sizi bir yolculuğa çıkarıyor.

Tıp alanında kişisel verilerin korunması ile ilgili temel kavramların yer aldığı kaynak kitap niteliğinde bu eserin faydalı olması dileğimle.

Konu Başlıkları

Sır Saklama ve Kişisel Veri Kavramı
Tıp Alanında Kişisel Verilerin Korunması
108+ sayılı Sözleşme ve GDPR
Uygulama Geliştiriciler için Veri Koruması
AİHM'nin Veri Korumasına Yaklaşımı
Anonimleştirme
Açık Rıza Beyanı Örnekleri
Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Düzenlemeler
Kişisel Verilerin Hukuka Aykırı Olarak Verilmesi Suçu
Bildirim Yükümlülüğü
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.