Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Türev Ürünlerden Opsiyon İşlemleri Spreadler, Stratejiler, Sentetikler, Egzotikler ve Fiyatlama

Ürün Kodu : 9789750264696
Sayfa Sayısı : 162
Ebat : 16x24
170,00 TL
Daha Fazla Ekonomi
Doç. Dr. Umut Burak Geyikçi tarihçesi, yatırımcılar, yöneticiler ve finansal piyasalarda denge sağlayıcıları da içine alan kitle için opsiyon piyasasını sade bir dille anlatmış bu yeni kitabında. Özellikle opsiyona dayalı varlıkları açıklarken, onların primleri ve risk yapısını örneklerle, herkesin anlayacağı bir dille sunması kitabı ayrıcalıklı kılmış. Sadece yatırımcı profilinden değil, aynı zamanda türev ürün yaratıcıların modelleme gözlüğü ile de bir bakış açısı sunarak fiyatlama stratejisini genişlemesine incelemiş…

Her yönüyle faydalı, anlatın tarzı ile sade bir kitap olmuş… Doç. Dr. Geyikçi inanıyorum ki daha nice böyle güzel eserler ortaya koyacak, toplumu aydınlatacaktır.

Prof. Dr. Veysel Ulusoy

Bu kitap Opsiyon nedir sorusundan temel opsiyon spread ve stratejilerine, gerçek opsiyonlardan egzotik opsiyonlara geniş bir yelpaze sunmaktadır. Bu bağlamda bu denli faydalı bir eseri literatüre kazandırarak mevcut boşluğu dolduracağına inandığım değerli meslektaşım Umur Burak GEYİKÇİ'yi kutluyor okuyucu için faydalı olmasını temenni ediyor ve tüm ilgililere tavsiye ediyorum.

Doç. Dr. Utku ALTUNÖZ

Bu kitap ile opsiyon işlemlerine ilişkin geniş bir bakış açısı ve mümkün olduğunca detaylı bir grafiksel çeşitlilik sunulmaktadır. Böylece ilgililerin olabildiğince çok opsiyon yöntemini grafikleri ile birlikte bir arada bulabilmesine imkan sağlanmıştır,

Öncelikli olarak opsiyon spreadleri, ileri opsiyon stratejileri, sentetik opsiyonlar, egzotik opsiyonların yapısı ve neden oluşturuldukları ele alınmıştır. Eklenen tablolar ile maksimum kazanç, maksimum risk ve başabaş noktaları da bir bütün halinde sunulmuştur. Özellikle egzotik opsiyonlara ilişkin ülkemizde Türkçe kaynak bulmak oldukça zordur.

Bu kitap ile bir yandan bu eksiklik giderilirken, diğer yandan öğrencilerin ve akademisyenlerin opsiyonlara ilişkin tüm konuları bir arada bulabilecekleri bir kaynak kitap oluşturulmuştur. Geniş bir yelpazesi olan opsiyonlar ile ilgili yatırımcıların, spekülatörlerin ve hedgerların her zaman detaylı incelemeler için zamanları olmadığını düşünerek, kolaylıkla kendileri için uygun olabilecek pozisyonları inceleyebilmelerine olanak sağlanmıştır.

Bu amaçla, kitap 52 grafik, 48 çözümlü soru ve 61 opsiyon çeşidini içermektedir. Kitabın öğrenciler, öğretim üyeleri, sektör çalışanları ve diğer tüm ilgililer için faydalı olacağı düşünülerek, lisans ve lisansüstü düzeyde de iyi bir kaynak olması amaçlanmıştır.

Konu Başlıkları

Türev Ürünlere İlişkin Temel Kavramlar
Türev Piyasaların Tarihsel Gelişimi
Opsiyona Konu Varlıklar
Opsiyon Spreadleri
Gelişmiş Opsiyon Stratejileri
Sentetik Opsiyonlar
Egzotik Opsiyonlar
Opsiyonlarda Fiyatlama
Greekler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.