WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Türk Hukuku BakımındanKişilik Hakkı Kapsamında Kişisel Verilerin Korunması

Ürün Kodu : 9789750267215
Sayfa Sayısı : 160
Ebat : 16x24
280,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Kişisel verilerin Medeni Hukuk bakımından korunması ancak kişilik hakkı hükümleri çerçevesinde yapılacak bir değerlendirme ile mümkündür. Kişilik hakkı bakımından korunan kişisel değerlerin bir bölümü aynı zamanda kişisel veridir. Bazı kişisel değerler ise kişisel veri olmamakla birlikte; bu kişisel değerler üzerinden kişisel verilere ulaşma ihtimali bulunmaktadır. Kişilik hakkı içerisinde korunan değerler; benzer şekilde kişisel verilerin korunması bakımından da önem arz etmektedir. Kişilik hakkının bir parçası olan kişisel veriler kişilik hakkı kapsamında da korunmalıdır.

Kişilik hakkına ilişkin bazı kurumların Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nda yansımaları mevcuttur. Kişilik hakkının yeterli düzeyde korunması için gereken koruma yolları ve kurumlarının ne ölçüde kişisel verilere uygulanabileceğinin tespit edilmesi gerekmektedir. Kitabın içerisinde kişisel verilerin korunması hukuku kurumları ve Medeni Kanun içerisinde yer alan kişilik hakkına ilişkin kavramlar genel bağlamda değerlendirilmiştir.

Bu bağlamda kitapta, kişisel verilerin işlenmesinde sorumluluk, kişisel verilerin işlenmesine hakim olan ilkeler, kişisel verilerin hukuka aykırı işlenmesi ve hukuka uygunluk sebepleri, kişisel verilere ilişkin koruma yollan "Önleme, Tespit, Durdurma, Maddi ve Manevi Tazminat Davaları" ve son olarak, taraflar, yetkili mahkeme ve zamanaşımı kavramları incelenmiştir.

Konu Başlıkları

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu
Türk Medeni Kanunu
Kişilik Hakkı Görüşü
Maddi ve Manevi Tazminat Davası
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.