WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Türk ve Alman Ceza HukukundaÇocukların Cinsel İstismarı Suçu

Ürün Kodu : 9789750265464
Sayfa Sayısı : 360
Ebat : 16x24
470,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Bu kitap, teorik tartışmalara ve olası bir kanun değişikliğine katkı sunmaya yönelik olarak kaleme alınmıştır. Kitabın amacı, bir yandan çocukların cinsel istismarı suçuna ilişkin mevcut düzenlemeyi suç sistematiğine uygun biçimde incelemek ve değerlendirmek, diğer yandan başka bir hukuk sisteminin konuya ilişkin bakış açısını yansıtmaktır.

Kitabın birinci bölümünde, Türk Ceza Kanunu'nun 103. maddesindeki ve maddenin yaygın yorumundaki belirsizlik ve eksikler tespit edilmiş, bu çerçevede geniş tartışmalara yer verilmiştir. Tartışmalar Alman ceza hukuku ile karşılaştırmalı olarak sürdürülerek zenginleştirilmiştir. Algılama yeteneği ve rıza kavramları, iradeyi etkileyen nedenler, fiilin icrailiği, davranışın cinsel niteliğinin tespiti, iki çocuk arasındaki cinsel eylemler, pedofilinin kusur yeteneğine etkisi ve çeşitli içtima sorunları özel olarak irdelenmiştir.

Kitabın ikinci bölümünde ise yalnızca Alman Ceza Kanunu'ndaki çocukların cinsel istismarına ilişkin suç düzenlemeleri inceleme konusu yapılmış, Alman ceza hukukundaki durum sistematik ve ayrıntılı biçimde yansıtılmıştır.

Konu Başlıkları

Türk Ceza Kanunu'nda Cinsel İstismar Suçu
Alman Ceza Hukuku ile Karşılaştırma, Eleştiri ve Öneriler
Alman Ceza Kanunu'ndaki İlgili Suç Tipleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.