Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Ürün Sorumluluk Sigortasında Teminatın Kapsamı ve Riziko - Ticaret Hukuku Monografileri -

Ürün Kodu : 9789750263798
Sayfa Sayısı : 168
Ebat : 16x24
285,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Bu çalışmada ürün sorumluluk sigortasında teminatın kapsamı ve riziko incelenmektedir. Bir sorumluluk sigortası türü olan ürün sorumluluk sigortasında alıcının haklı güvenlik beklentisini sağlamayan bir ürünün, üçüncü şahıslarda bir zarara sebep olması ve meydana gelen bu zararın tazmininin talep edilmesi ile riziko gerçekleşmektedir. Bu noktada sigortacının sigorta teminatı da üretici ya da sigortacıya yöneltilen bu tazminat talebi ile başlamaktadır.

Kanunda zorunlu tutulan haller istisnai olmak üzere ihtiyari bir sigorta türü olan ürün sorumluluk sigortasında teminat, genel şartlara aykırı olmamak üzere tarafların sigorta sözleşmesinde öngörmüş olduğu koşullar dâhilinde sağlanmaktadır.

Bu çalışmada ürün sorumluluk sigortasının daha iyi incelenebilmesi için ilk bölümde ürün sorumluluğu rejimi incelenmiştir. Bu bölümde, ürün sorumluluğunun ulusal ve uluslararası mevzuatta yeri ve bu yasal düzenlemeler kapsamında ürün sorumluluğunun unsurları ele alınmıştır.

İkinci bölümde ürün sorumluluk sigortası ve riziko, üçüncü bölümde ise teminatın kapsamı mevzuat, genel şartlar ve doktrindeki görüşler de dikkate alınarak değerlendirilmiştir.

Konu Başlıkları

Ürün Sorumluluğuna İlişkin Genel Bilgiler
Ürün Sorumluluk Sigortasında Riziko
Ürün Sorumluluk Sigortasında Teminatın Kapsamı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.